Україна в лідерах за кількістю розлучень. Ситуацію може виправити досвід інших країн, зокрема італійське “терпіння” і аліменти по-німецьки, пише ”Сегодня”.
За словами наукового співробітника Інституту демографії та соціальних досліджень Людмили Слюсар, Україна та інші країни СНД - лідери за рівнем розлучуваності в Європі.
“У сталінські часи у нас була досить складна, двоступенева система розлучень. Коли її спростили в кінці 1960-х, кількість розлучень відразу зросла. До кінця 1980-х відсоток тих, хто розлучається, був практично незмінним, але на початку 1990-х, за часів кризи, він почав різко збільшуватися. Після 2000-х хвиля розлучень пішла на спад, але процес цей непослідовний, з коливаннями. За нашими даними, в 2010-2011 рр. знову збільшилася кількість тих, хто розлучається”, - розповіла вона.
Причому на думку фахівців, економічний фактор - не найголовніший руйнівник шлюбу. Головна причина - міжособистісні конфлікти. Кожен четвертий процес починається через алкоголізм.
Соціологи також зазначають, що у нашій країні дитина не є стримуючим фактором. До 50% розлучень відбуваються в сім’ях, де є діти.
“Тому, що ми в одні з перших у світі за кількістю розлучень, є кілька пояснень. У нас частіше реєструють шлюб, а на Заході прийнято довше жити разом без всяких штампів в паспорті. І якщо такий цивільний шлюб розпадається, він природно ніяк не впливає на статистику. До того ж у європейців більш прагматичний підхід до створення сім’ї. У нас молодь обмінюється обручками “на емоціях”, за велінням серця. А в інших країнах шукають надійного супутника життя і вже не відмовляються від нього”, - говорить Слюсар.
Треба зазначити, що на статистику розлучень за кордоном впливає і складність процесу розлучення, і розмір аліментів. В Україні подружжя може стати вільними вже через місяць після подачі заяви. А от в Італії треба спочатку довести, що ви вже 3 роки прожили окремо, а аргументи на кшталт “не зійшлися характером” приводом для розлучення не вважають.
Мінімальна сума аліментів в Україні близько 400 грн. На Заході дитина отримує набагато більше. До того ж багато де гроші виплачуються не тільки на дитину, а й на екс-дружину до тих пір, поки повторно не вийде заміж.
Психологи припускають, що в найближчі роки кількість розлучень буде збільшуватися. Винна в цьому криза 1990-х. За даними соціологів, тоді різко зросла кількість розлучень. 20 років тому нестабільна обстановка, загальна нервозність і т. п. безжально розколювали сім’ї. Через десятиліття діти тих, хто в ті 1990-ті розлучився, стали “групою ризику”. Вони вже самі обзавелися сім’ями і, на жаль, багато з них на межі розлучення.
“Коли родина проходить разом крізь кризи, коли подружжя продовжує залишатися разом, незважаючи ні на що, воно стає прикладом для дітей. Ті, хто виріс в повноцінних сім’ях, будуть триматися один за одного. Ті, у кого розлучилися батьки, розлучаються з партнером, коли трапляються найменші труднощі. Недарма кажуть, що проблеми сім’ї треба вирішувати заради дітей”, - розповіла психолог Наталія Ломоносова.
На думку адвоката Сніжани Бугрик, дещо поліпшити ситуацію могло б збільшення часу, який дається парі на роздуми.
“Місяць - це занадто мало. І потрібні більш серйозні аргументи для розлучення, ніж “хочу - не хочу”. Так будуть серйозніше ставиться до сім’ї. Те, що жінка може отримувати аліменти не тільки на дитину, а й на себе, - теж цілком логічно, адже багато дружин присвячують себе родині, не піклуючись про кар’єру або заощадженнях. Тому аліменти від чоловіка з цієї точки зору виправдані”, - зазначає Бугрик.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|