Перше весняне тепло, пробудження природи від міцного зимового сну – це радість для всього живого. Весняна пора прекрасна для всіх християн особливо тим, що наступає час одного з найбільших свят – Великодня. Саме у цей день звістка про воскресіння Ісуса Христа пробуджує в серцях і душах віруючих радість та надію на спасіння та вічне життя.
Символом Великодня у віках є писанка, яка стає витвором мистецтва у вправних руках писанкарів. Коломийщина – це край, де найбільше збереглася древня традиція писанкарства, де вона активно відроджується та популяризується. Цьому сприяє Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Писанка», який цього разу припадає на 21-22 квітня. Яким писанкове свято буде цього року, ми запитали в Уляни Мандрусяк, завідувачки відділу культури і туризму Коломийської міської ради.
– Пані Уляно, цьогорічний фестиваль «Писанка-2012» вже є шостим за рахунком. З якими думками та сподіваннями Ви його започатковували та чи виправдалися вони?
– Перш, ніж започаткувати цей фестиваль, я планувала, щоб у нашому місті було більше культурно-мистецьких акцій, заходів. Однією з тематик, які можна було приєднати до Коломиї, це була писанка. Тільки в нашому місті є унікальний музей, в якому зібрано майже 15 тисяч неоціненних скарбів народного мистецтва. Саме Коломия претендує стати центром Великодніх свят, місцем, де ставитиметься феєрична крапка у світлих днях Воскресіння Христового. Наше місто репрезентує писанку найяскравіше. Писанки – це символи, якими люди віддавна загодовували своє бажання до щастя, добра, любові. Вже шостий фестиваль, який проводитиметься в Коломиї, дістає широкий розголос. Це не може не радувати.
– Вже другий рік фольклорний фестиваль має статус Всеукраїнського. Що це дає у практичному трактуванні?
– Це означає, що нас підтримує міністерство і в першу чергу – фінансово. Минулого року на святкування завітав міністр культури та туризму Михайло Кулиняк. Він підтримав це починання і ще тоді запевнив зі сцени, що міністерство бачить перспективи в цьому дійстві. Високопосадовець пообіцяв, що буде надалі підтримувати фестиваль. Свого слова міністр дотримав і цього року ми отримали фінансову допомогу з міністерства.
– Який бюджет виділено на святкування? Які основні статті витрат?
– Міністерство культури і туризму виділило 30 тисяч гривень і Коломийська міська рада запланувала 20 тисяч гривень на проведення фестивалю на гідному рівні. За ці кошти ми випускаємо друковану продукцію, розселяємо гостей фестивалю в готелях міста.
– Які новації передбачені для пожвавлення зацікавлення цьогорічним фестивалем?
– Цікаво на фестивалі «Писанка 2012» буде не тільки любителям мистецтва розпису писанок, а й шанувальникам інших видів декоративно-ужиткового мистецтва, таких як вишиванка, лозоплетіння, килимарство, різьблення, гончарство, бондарство та інше. Адже на фестивалі відбудеться виставка-продаж усіх виробів вищеназваних видів народного мистецтва. Окрім вже звичних розваг, ми вперше плануємо ввести он-лайн трансляцію проведення конкурсу писанкового розпису на площі, де будуть виступати творчі колективи. Це робиться для того, що люди могли насолоджуватися одночасно концертом та спостерігати за традиціями розпису писанок.
– Розкажіть, пані Уляно, про географію учасників фестивалю.
– Щороку в нас збільшується кількість учасників фестивалю. Якщо першого року у святкуванні взяло участь 50 осіб, то минулого їх вже було 180, а цього року чекаємо понад 200 учасників. З кожним роком на нашому фестивалі збільшується регіональне представництво. З різних куточків України приїжджають люди, зокрема з Миколаївщини, Львівщини, Тернопільщини та з Чернівецької області. Ми вже мали гостей з інших держав – з Польщі, Румунії. Цього року виявили бажання приїхати представники з Росії.
– Чимало гостей вже приїжджають з-за кордону. Чи не означає це, що невдовзі ми матимемо міжнародний фестиваль? Що для цього потрібно?
– Звичайно, що ми хотіли б, аби сюди приїжджали, як до Мекки. Саме у Великодні свята, аби до нас зліталися християни з цілого світу. Це би був найбільший дарунок для міста. Все це можливо, але нам ще треба багато працювати. В першу чергу слід звернути увагу на розширення туристичної інфраструктури: дешеві готелі, нормальні дороги. Я думаю, що це все буде в перспективі, оскільки наша область налаштована на розвиток туризму
– Що побажаєте коломийцям у ці святкові дні та напередодні фестивалю?
– Хочеться, щоб люди отримали насолоду. Сподіваємося, що буде погода під час фестивалю, тому від неї багато чого залежить. Я бажаю, щоб у святкові дні нам усміхалося сонце.
Автор: Оксана РИЖУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|