Листівка віддавна служить символом ввічливості та щирості, сприяє дружньому спілкуванню та обміну інформацією. Вона може бути різного вигляду, проте кожна несе у своїй основі посилання від автора картки, що й робить її доволі таємничою й унікальною, утворюючи своєрідний місток між творцем паперової краси та людиною, яка придбає таку роботу.
Листівку, без заперечень, можна віднести до окремого виду мистецтва і дуже часто головним у ній є далеко не зовнішній вигляд та оформлення, а зміст, який вона несе в собі. Інколи текст листівки є безцінним для одержувача. Так найчастіше трапляється з картками із серії «Вивчаємо нашу історію», які отримали життя у ПАТ «Коломийська друкарня ім. Шухевича». Носієм ідеї та автором історичного і вартісного для нашого краю проекту є активний громадський діяч і директор Коломийського педагогічного коледжу Валерій Ковтун, з яким цього разу ми й повели розмову за філіжанкою кави.
– Пане Валерію, як виникла ідея створення проекту «Вивчаємо нашу історію»?
– Проблема вивчення історії нашого краю та історії України загалом – це далеко не нова проблема, вона повертається до нас із забуття. Є чимало призабутих громадських діячів, художників, освітян, письменників. На жаль, з’ясовується, що сучасна молодь недостатньо обізнана навіть у найважливіших історичних питаннях минулих років та сьогодення. Одним із засобів привернення уваги до вивчення історії та ознайомлення із забутими відомими особистостями краю і став історико-культурологічний проект «Вивчаємо нашу історію». На нинішній день світ побачило дві листівки: перша приурочена організатору січових дійств Кирилові Трильовському, а друга – активному діячеві ОУН Ярославу Стецьку. Остання якраз присвячена сторіччю від його дня народження та вийшла друком за сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Дмитра Дзвінчука. Ці листівки незабаром масово розповсюджуватимуться серед учнівської та студентської молоді, особливо велику кількість плануємо роздати під час проведення третього Січового свята, приуроченого 110-ій річниці від дня першого проведення січового дійства.
– Яку інформацію коломийці можуть почерпнути з листівки?
– Все дуже просто: подивившись на першу сторінку, можна побачити образ героя, перевернувши – отримати основну інформацію про життєві віхи та здобутки репрезентованої особистості. Зокрема у більшості випадків подана інформація на картці не висвітлена у підручниках з історії України, але на листівках вона доступна та легка до запам’ятовування, її може почерпнути кожна людина. Я знаю чимало коломийців, які мають за честь мати такі картки та зберігати їх для себе, або ж презентувати друзям.
– Поділіться з нами, хто буде героєм наступної листівки?
– Я неодноразово обдумував це питання. Можливо, наступна листівка буде приурочена митрополитові Шептицькому, або ж кардиналу Йосипу Сліпому. Не можу зараз ствердно сказати, Україна має багато гідних особистостей, які зробили значний внесок у розвиток держави.
– Видавництво листівок потребує чимало коштів. Хто допомагає Вам у фінансуванні проекту?
– У цьому проекті справа розходиться далеко не в коштах, головне – популяризувати відомих краян серед мешканців нашого міста. До прикладу, друга листівка видана п’ятитисячним тиражем, але я певний, що він швидко розійдеться по Покутському краю. Випускаю листівки за власні кошти, проте у друці останніх допоміг Дмитро Дзвінчук.
– Де коломийці можуть знайти та придбати листівки «Вивчаємо нашу історію»?
– Це не бізнесовий проект – всі листівки будуть виключно подаровані коломийцям. Повірте, що ми не заробимо жодної гривні на цьому проекті. Отримати листівку можна в мене, або на якомусь цікавому заході у місті.
– Пане Валерію, Ви – директор педагогічного коледжу, постійний ініціатор різноманітних заходів, зокрема організатор січових свят та екологічних акцій. Звідки черпаєте сили та натхнення?
– Тільки щоденні потреби здатні робити сьогоднішній день кращим, аніж вчорашній. (Посміхається).
– Поділіться планами на майбутнє з читачами нашого тижневика.
– Скажу по секрету, що зовсім скоро – 17 травня – відбудеться круглий стіл на тему: «Шевченко та сьогодення», на який я планую запросити викладачів української мови та літератури, працівників бібліотек. Захід буде приурочений 200-річчю від дня народження Кобзаря, щоб дати поштовх до гідної підготовки до відзначення такої величної дати. Під час цього круглого столу буде презентована уже сьома моя книга з серії «Українське мистецтво» «Тарас Шевченко та Прикарпаття», з якою і ознайомлю коломийців.
Автор: Вікторія МАРТИНЮК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|