Вчора у приміщенні благодійної громадської фундації імені Короля Юрія відбулася репрезентація громадського руху ЧЕСНО та проекту національного екзіт-полу 2012, що покликаний боротися із фальсифікаціями на чергових парламентських виборах.
Ініціатори руху представили журналістам і політологам 6 громадських «критеріїв доброчесності», так званий «чеснометр» а саме: відсутність фактів порушень прав і свобод людини, відповідність задекларованих доходів і майна способу життя, незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців, особисте голосування в парламенті, непричетність до корупційних дій і участь у засіданні парламенту і роботі комітетів. Участь у дискусії взяли Юлія Ільчук, Фонд «Демократичні ініціативи», Василь Зубко, представник «Центр UA» і Тарас Петрів, Фундація «Суспільність».
Василь Зубко,зокрема, зазначив що за основу взятий досвід румунських колег
- Ми вирішили їхню кампанію зробити основою і адаптувати її для України, - розповів він. - У багатьох виникне питання: для чого? Відповім коротко: поки більше нікому. Маємо на меті створити цілу платформу активістів, зібрати інформацію про кандидатів і по максимуму донести до виборців. Результатом має стати зміна суспільної свідомості. Виборець повинен розуміти свій вплив на виборчий процес. Особисто ми вважаємо всіх кандидатів заздалегідь чесними.
- Країна переживає кризу довіри і кризу динаміки. Один з основних чинників – неефективна робота парламенту, - продовжив Тарас Петрів. – Ми хочемо знайти у Івано-Франківську симпатиків і однодумців.
Символ руху – часник. Як пояснюють організатори, ідея часнику виникла з певних міфілогічних підходів і символізує очищення парламенту від різних упирів. Василь Зубко підкреслив: вони не підтримують жодного політика чи політичну силу. Тих політиків, яких ЧЕСНО забракує, вимагатимуть не допускати до виборів. Оновлення політичної еліти – одне із завдань руху.
Інформацію збиратимуть за допомогою громадського аудиту; аналітиків, журналістів, юристів і активних громадян.
- Ресурси, необхідні для реалізації завдань кампанії, залучаються центральною і регіональними коордрадами у вигляді пожертв та допомоги українських громадян, підтримки бізнесу, а також у вигляді міжнародної фінансової допомоги, проінформувала Юлія Ільчук. – Крім того, ми постійно отримуємо нематеріальну допомогу від прихильників руху.
Результати дослідження ЧЕСНО презентує у кінці травня, а інформацію по мажоритарниках - у липні. Для кожного кандидата створять на сайті профіль, де виборці зможуть висловити свої думки.
Напередодні презентації руху відбулися в 15 містах України, за результатами яких утворилося 15 регіональних платформ руху в: Сумах, Полтаві, Чернігові, Житомирі, Вінниці, Хмельницькому, Тернополі, Луганську, Харкові, Миколаєві, Одесі, Херсоні, Сімферополі, Севастополі та Кіровограді.
Автор: Оксана РОМАНЕНЧУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|