Щойно поширилася інформація про створення у Франківську електронного реєстру для зарахування до дитячих садочків, батьки дошкільнят занервували – як, коли й навіщо?! І… побігли до завідуючих записуватись у чергу. Отже, відкритих запитань багато, спробуємо розібратися.
Почнемо з самого початку. Як каже керівник цього проекту Христина Федотова, електронний реєстр впроваджується заради двох основних цілей – аби мати конкретну статистку дітей, які стоять у черзі на садки, та для подолання корупції і свояцтва у тих же садках. Ідея ця виникла у івано-франківського благодійного фонду «Родина», директором якого і є Христина Федотова. З таким проектом вони подалися на конкурс міжнародного фонду «Відродження», де їм вдалося виграти грант. Загальна сума проекту – 130 тисяч гривень. «Фонд дав 76 тисяч, а решта – це є фінансові та не фінансові ресурси міської ради та підтримка приватних підприємців», – каже Федотова.
Проект стали активно втілювати у життя. Вже нині завідуючі у дитячих садочках не мають права ставити у себе на чергу дітей. Натомість, вони мають сформувати списки своєї черги та передати у міське управління освіти.
«Батькам немає чого хвилюватися, – запевняє Людмила Чмелик, методист інформаційно-методичного центру управління освіти і науки, – у чергах зберігається облік, який був у садку». І також наголошує – все це робиться, аби зменшити ті ж черги, адже батьки часто перестраховуються і записують малюків одразу в кілька садочків. А в підсумку списки виходять довжелезними.
До речі, як каже Галина Сич, головний спеціаліст з питань дошкільної освіти управління освіти, на 1 вересня цього року у черзі до садків було 2908 дітей. «Зараз можу сказати, що вона зросла, бо коли батьки почули, що буде електронна система обліку, вони масово пішли у дошкільні заклади, – розказує вона. – Самі кажуть: ми записали дитину у два-три садки. Тож думаю, що зараз ця цифра буде більше п’яти тисяч».
Ось таку чергу управління освіти і передасть керівникам проекту. А ті мають зв’язатися з батьками та запросити їх на перереєстрацію – до центру надання адміністративних послуг населенню. Попередньо планується, що вікно для формування електронного реєстру відкриють 6 лютого.
«З лютого по квітень відбудеться перереєстрація всіх дітей, які планують піти у дитячий садок з 2013 року, – розказує Христина Федотова. – Всі, хто стоїть на обліку на вступ у 2012-му, будуть цьогоріч іти ще без реєстраційної картки. Оскільки ми зараз маємо дуже багато людей, і дехто вже має якісь гарантії по своїх дитячих садках, то не хочемо все це порушувати».
Сам процес перереєстрації взагалі не складний. Протягом цих двох місяців батькам треба буде з’явитися у центр надання адміністративних послуг і принести лишень два документи – свідоцтво про народження дитини та паспорт одного з батьків.
А от як їх викликатимуть, це вже складніше. Найпростіше буде знайти тих, хто залишив у завідуючої садка контактний телефон. «Але оскільки не всі завідуючі збирають телефони, то ми не дуже володіємо цією інформацією, – каже Христина Федотова. – Але батьки самі дуже пильнують за цим процесом. Усі завідуючі мають мій номер телефону і номер телефону консультанта-реєстратора, тож одразу дають батькам. Друге – ми плануємо широку інформаційну кампанію – розміщення плакатів у садках, ЖЕО, поліклініках, так само будуть оголошення на вулицях. Якщо є адреса, тоді писатимемо листи, але і тут є ризик – що не до всіх вони дійдуть. Будемо шукати».
І, звісно, основне питання, яке найбільше не до вподоби батькам, які «у черзі» на кілька садків, – при перереєстрації їм доведеться вибрати тільки один. Скільки ще батьків з черги виберуть чи не виберуть той садок, а відповідно і як та черга просунеться, батькам, особливо тим, хто прийде першими, доведеться тільки гадати. І з цим нічого не поробиш, кажуть керівники проекту, але запевняють, що ділитимуться з батьками усією відомою їм інформацією.
У квітні процес перереєстрації має завершитися – діткам видадуть реєстраційні картки та почнуть реєструвати тих, хто хоче стати на облік з 2013 року. Зареєструвати дитину можна буде вже з перших днів її життя – як тільки отримаєте свідоцтво про народження.
До речі, у лютому планують запустити і відповідний сайту проекту. «До 1 березня ми плануємо його повністю наповнити, – каже Христина Федотова. – Там буде інформація про всі садочки – номер і назва, адреса, хто керівник, які та скільки груп, основна й додаткова програми. Також – альбом, в якому можна буде побачити основні об’єкти садків: ігрові кімнати, спальні, їдальні, вбиральні… Також на цьому сайті буде відображатися й електронна черга, батьки зможуть побачити, як вона просувається. І архів, де можна буде подивитися, яка дитина у якому садку зарахована, або ж за яких обставин вона вибула з черги».
Отже, зміни на порозі. І ніхто не обіцяє, що сам процес буде безболісним. Сподіватимемось, що результат це виправдає.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|