Броніслав Жешотарскі, що побував з моніторинговим візитом у с.Микитинцях Косівського району Івано-Франківської області, вважає, що Микитинці зробили правильний старт у розвитку сільського зеленого туризму. Пан Жешотарскі рекомендує надалі розвивати розпочате, ще більше інформувати туристів про відпочинок у Микитинцях та вести співпрацю з туристськими мережами й організаціями, зокрема залучати іноземних туристів.
Про це та інше Б.Жешотарскі, другий секретар Посольства Республіки Польща в Україні, радник з питань розвитку, розповів у короткому інтерв’ю.
- Як Ви оцінюєте проект «Успішна громада – успішне село», що фінансувався в рамках Польської програми розвитку співробітництва Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2011 році?
- Це дуже цікавий проект, я задоволений ним. По-перше, він розпочався зі створення бази для розвитку зеленого туризму, а не з сертифікації сільського зеленого туризму, як часто буває. Нерозумно проводити сертифікацію сільського зеленого туризму, коли немає бази для його розвитку. Даним проектом, насамперед, створено місця відпочинку для туристів, для того щоб вони могли приїжджати в село і відпочивати. Після відпочинку вони захочуть переночувати, і це також наступний етап розвитку ідеї після завершення проекту, оскільки це спонукатиме місцеву громаду до розширення туристичної інфраструктури. Ми так само бачимо серйозні наміри з боку сільської влади продовжувати розпочате.
Крім того, на мій погляд, цей проект був добре документований і зроблений прозоро. Додатковим елементом цього проекту була активізація місцевої громади, що також дало базу для подальших дій організації, яка організувала проект, тобто Коломийської ОПОРИ, а також сільської громади. Звичайно, це також наша концепція малих грантів для організації малих громад, щоб вони відчули смак успіху, смак перемоги. Треба тільки показати, що громада може щось зробити своїми руками за невеликі кошти.
- Які ключові рекомендації Ви дали б щодо розвитку с. Микитинців?
- Перше – це продовжувати далі, але розумію, що воно буде продовжуватись. Крім того, також більше пропаганди, в доброму розумінні. Це означає, що варто якомога активніше ширити інформацію про результати проекту зацікавленим особам, а саме туристам. Треба співпрацювати з туристськими організаціями, туристськими мережами. Щодо туристських мереж, то наскільки я знаю, вони на Івано-Франківщині є, маю на увазі туристично-інформаційний центр у самому Івано-Франківську.
Необхідно також розмістити інформацію в мережі Інтернет для туристів, які шукають місця відпочинку в Інтернеті. Дуже важливо, щоб була інформація іноземними мовами, зокрема польською мовою, оскільки тут відпочиває багато польських туристів, англійською мовою та, можливо, німецькою. Крім того, також можна подавати інформацію до німецьких чи польських туристичних сайтів. Є багато форумів, зокрема слід звернути увагу на польські форуми, де спілкуються туристи. Ми також у рамках своїх можливостей і часу будемо розміщувати загальну інформацію на нашому сайті. Зрештою, ми ще будемо зустрічатися неодноразово, тоді поговоримо детальніше.
Розмовляв Іван Маруняк
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|