Рік, що минає , ознаменував себе багато чисельними протестами у різних країнах світу. Приводом до масового невдоволення громадян завжди є економічна нестабільність, беззаконня та корумпованість влади.
Громадяни вимагають більше прозорості від керівників держав та їх більшої звітності та відповідальності. Невеликі за масштабом акції протесту подекуди вилились у справжні революції.
Індекс сприйняття корупції 2011, який нещодавно оприлюднила організація Transparency International, доводить що такі масові рухи у різних куточках світу є небезпідставними.
Дослідження охопило 183 країни. Індекс сприйняття корупції підсумовує розрахунки рівня корупції, які надають авторитетні незалежні організації. В оцінці індексу використовується опитування різноманітних бізнес-організацій щодо відкатів при суспільних закупівлях, хабарництва серед чиновників, розтрати бюджетних коштів, а також міцність та ефективність державного сектору по боротьбі з корупцією. Серед прямих доказів корумпованості тих чи інших представників влади свідчать і публікації в пресі та судові процеси. Тому при складанні індексу має значення свобода преси та ефективне, незалежне судочинство.
Значення індексу обернено пропорціональне ступеню корупції в країні. Тож країни з найвищим показником індексу (близько 10) - майже вільні від корупції. Вкотре список «чистих» країн очолили Нова Зеландія, Данія та Фінляндія. Найкорумпованішими країнами названо Сомалі та Північну Корею. Україна ж порівняно з 2008 роком опустилась із 134-го місця на 152-е.
Рівень корупції у світі (від найбільш до найменш корумпованих країн)
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).