Усі протитуберкульозні лікувальні заклади потрібно вивести з міст до Ворохти, де є сприятливий цілющий клімат, який призупиняє розвиток туберкульозної палички. Про це заявив 12 грудня голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк на засіданні регіонального комітету з економічних реформ.
“Нам потрібно розробити обласну програму щодо зосередження всіх туберкульозних центрів лише у Ворохті”, - наголосив Михайло Вишиванюк. За його словами, медики знають, що саме у Ворохті сприятливий клімат для лікування туберкульозу створюють хвойні ліси, мох, ріки та висота цього населеного пункту 850 м над рівнем моря.
На підтвердження сказаного перший заступник начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник запевнив учасників згаданого зібрання: “Хто в Карпатах перебував бодай 2 тижні, той захищений від туберкульозу на 5 років”.
Довідково: Інфекційне захворювання - туберкульоз - є небезпечним та важким захворюванням, але на початку має “прихований” перебіг. Часто людина, що захворіла, вважає, що перевтомилася або має застудне захворювання. Тому люди звертаються до лікаря лише після появи важких симптомів, коли лікування туберкульозу набагато складніше та триваліше. Збудником туберкульозу є мікобактерія туберкульозу(паличка або бацила Коха). Є багато видів мікобактерій (людських, тваринних, пташиних, мишачих та інших), всі вони можуть викликати захворювання у людини. Паличка Коха дуже стійка до впливу навколишнього середовища: в річковій воді збудник зберігається до 5 місяців, у ґрунті - 1-2 роки, у вуличному пилу - до 10 діб, у приміщеннях при розсіяному світлі - більше 1 місяця, на пасовищах - до 1 року. Вона добре витримує нагрівання до 85°С і охолодження до 200°С, при температурі - 20°С паличка Коха зберігає життєздатність протягом 7 років. Ультрафіолетові промені вбивають її через 2-3 хвилини. Найчастіше зараження відбувається повітряно-крапельним або повітряно-пиловим шляхом. Хворий на, так звану, “відкриту” форму туберкульозу під час кашлю виділяє у повітря разом з крапельками мокротиння або слини паличку Коха. Людина, що знаходиться поруч та вдихає ці заражені крапельки, може бути інфікована. Крім того, якщо заражені крапельки мокротиння висихають та осідають на часточках пилу, є імовірність зараження іншої людини, якщо вона вдихає ці часточки. Найбільшу вірогідність захворіти має та людина, в якої під час “зустрічі” з мікобактерією туберкульозу знижений імунітет. Причиною ж ослаблення імунітету може бути перевтома, погане або нераціональне харчування, стрес, наявність інших захворювань, що призводять до порушення роботи імунної системи. Паличка Коха може виділятися у зовнішнє середовище лише при “відкритій” формі туберкульозу. Всі інші форми туберкульозу не є небезпечними з точки зору передачі збудника захворювання. Відсоток інфікування більший у людей з групи ризику, бо в них імунітет знижений внаслідок способу життя та поганого харчування. На жаль, пересічні громадяни теж ризикують через погіршення екологічної ситуації, стреси та перевтому. Туберкульоз не зважає на соціальний чи фінансовий стан. Найбільший ризик мають люди, що інфіковані ВІЛ та хворі на СНІД. Високий ризик мають: люди, які знаходяться у постійному контакті з хворими на “відкриту” форму туберкульозу; люди, що зловживають алкоголем або вживають наркотики; люди, що мають знижений імунітет через недостатнє харчування та погані умови життя, або через наявність хронічних захворювань.
Досить високий рівень ризику у курців через порушення захисної функції слизової оболонки дихальних шляхів.
Крім того, високий ризик захворіти мають діти, бо їх імунна система ще не сформувалася, та люди похилого віку через вікове ослаблення імунітету.
Згідно із Законом України “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”, дітям безкоштовно проводяться обов’язкові профілактичні щеплення згідно з календарем профілактичних щеплень. Дані досліджень доводять, що таке щеплення дає досить тривалий та надійний імунітет, але, на жаль, не дає 100% захисту від захворювання.Тож існує лише одна можливість, а саме якнайшвидше виявлення та лікування хворих на туберкульоз.
Симптомами туберкульозу: кашель, частіше сухий, що продовжується більше 2-3 тижнів, кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі), підвищення температури без очевидних причин більше 5-7 днів, задуха, раптове схуднення, погіршення або відсутність апетиту, постійна слабкість, підвищена втомлюваність та пітливість, особливо вночі.
Остаточний діагноз “туберкульоз” може встановити тількилікар-фтизіатр (лікар, який спеціалізується на лікуванні туберкульозу) після додаткового обстеження в тубдиспансері або в обласному фтизіопульмонологічному центрі.
Обстеження складається з рентгенографії, аналізу мокротиння та додаткових, призначених лікарем при потребі загальноклінічних аналізів. Обстеження просте, безпечне та виконується протягом декількох днів.
Відповідно з діючим законодавством Національною програмою боротьби з туберкульозом, лікування туберкульозу в Україні здійснюється безкоштовно. Деякі форми туберкульозу лікуються у денних стаціонарах, а на певних стадіях лікування можливе перебування пацієнта вдома. Обстеження осіб, що перебували у тісному контакті з людиною, хворою на туберкульоз, обов’язкове. Жодний відомий народний засіб не може вилікувати туберкульоз. Народні засоби можна використовувати як доповнення до основного лікування після консультації з лікарем. Але втрачати час на спроби вилікуватися народними методами при туберкульозі не можна ні в якому разі. Це може призвести до виникнення ускладнень, небезпечних для життя. Повне одужання можливе при умові раннього початку та суворого дотримання режиму лікування і рекомендацій лікаря. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале, але повне одужання теж можливе. Головне - вчасно звернутися за допомогою.
Джерело:
Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|