Згортанням свободи слова «у колись європейському місті» та кричущим проявом перешкоджання законній діяльності журналістів вважає дії керівництва Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника репортер телеканалу «ЗІК» Руслан Коцаба, якого разом з журналістом газети «Галицький кореспондент» Марією Гаврилюк вчора було неправомірно виставлено «за двері» під час засідання вченої ради вказаного вишу.
Як стало відомо, виявивши в ході засідання в актовій залі ПНУ журналістів, ректор університету Богдан Остафійчук повідомив присутніх, що в залі знаходиться телебачення, зробивши наголос на тій обставині, що це телебачення приватне (хоча закон, як відомо, не робить різниці між приватними і державними чи то комунальними ЗМІ), і, зазначивши, що вчена рада – це не «якийсь концерт», а внутрішні питання університету, попросив припинити зйомку і покинути зал.
Як стверджує Р.Коцаба, вказане засідання вченої ради становило підвищений інтерес для прикарпатського суспільства загалом та тисяч людей, що працюють і навчаються у найбільшому на Прикарпатті виші, зокрема, зважаючи на серйозну міністерську перевірку, що донедавна тривала в університеті, та заплановані на лютий 2012 року вибори ректора. Тому цікавість журналістів до проведення заходу була цілком виправдана.
Ініціативу ректора підтримало кілька інших учасників ради (решта просто сиділи і відмовчувались. Ну звісно ж: хто попре проти боса?), знайшовши для перешкоджання журналістам навіть «законну», як їм здалося, причину, а саме: відсутність у репортерів університетської акредитації. При цьому вчені (а вочевидь серед них були і вчені-юристи) не зважили ні на слова Р.Коцаби про те, що він звертався з даного приводу до ректорату і його запевнили, що жодної акредитації для висвітлення засідання вченої ради не потрібно, ні на положення Закону України «Про інформацію», частина 1 статті 26 якого проголошує, що акредитація проводиться виключно з метою створення сприятливих умов для здійснення журналістської діяльності, і її відсутність не може бути підставою для відмови в допуску журналіста чи працівника засобів масової інформації на відкриті заходи. Антижурналістську кампанію підтримали навіть такі відомі в університеті особи, як директор Інституту туризму Володимир Великочій (щоправда треба віддати йому належне: головний турист ПНУ зазначив, що він не проти, щоб журналісти коротко відзняли сюжет і тоді вже покинули залу) та екс-директор Інституту філології (його закінчило чимало представників прикарпатських ЗМІ), завідувач кафедри слов’янських мов Микола Лесюк. Не заступився за репортерів і їхній «колега» – чоловік, який назвався журналістом газет «Нація і держава» (якщо хто не знає, це партійний друкований орган Конгресу українських націоналістів) та діаспорного видання «Українська думка» (Великобританія). Цей пан зазначив, що видань яких він представляє, цілком достатньо для висвітлення засідання, а відтак інших журналістів, мовляв, для цього не потрібно. Сама постановка питання є дуже цікавою, бо наводить на думку, що актуальні питання, які піднімались на вченій раді, насамперед цікавлять членів КУНу – основних і напевно єдиних читачів газети «Нація і держава», більшість з яких давно вже забула, що воно взагалі таке: вчитися, бо ж не секрет, що середній вік партії давно вже перевалив за середній вік життя в нашій державі, та українців Британії, а не пересічних прикарпатців, яким в ПНУ і працювати і дітей вчити і самим навчатися.
«Чесне слово, – прокоментував події скандальної ради Р.Коцаба, – я не робив жодної “джинси”, і мене дійсно не хвилює поки що ректоріада чи ці дрібні хабарники із дешево купленими професорськими титулами! Мене хвилює згортання свободи слова у колись європейському Франківську і зростаюча агресія титулованого невігластва з претензією на інтеліґентність… Оце дійсно страшно неприємно, страшно і неприємно!»
Нагадаємо: перешкоджання законній професійній діяльності журналістів є діянням кримінально караним. За вчинення таких дій стаття 171 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років. І Руслан Коцаба, і Марія Гаврилюк вже висловили намір звернутися зі скаргою на неправомірні дії посадових осіб Прикарпатського національного університету до органів прокуратури. Тож слово – за правоохоронцями.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|