Передостанній день ІХ-го Всеукраїнського фестивалю «Тернопільські театральні вечори. Дебют», 26 листопада, присвячувався класиці.
Вдень на малій сцені студенти акторського відділення інституту мистецтв ТНПУ ім. В. Гнатюка (курс н.а. України, професора В’ячеслава Хім’яка) показали драму за Ф.Г. Лоркою «Дім Бернарди Альби» студенти акторського відділення інституту мистецтв ТНПУ ім. В.Гнатюка (курс н.а. України, професора В’ячеслава Хім’яка) – знамениту драму за Федеріко Гарсіа Лоркою «Дім Бернарди Альби».
П’єса написана Лоркою у 1936 році, незадовго до його трагічної загибелі, відтак незакінчена. За авторським задумом, п’єса мала стати заключною частиною трилогії, кожна частина якої розповідає різні історії про жінок, які стали причиною кривавих подій. Автор сприймає жінку як Всесвіт, а чоловік - лише його тлом. Отже студентам довелось добре попрацювати.
Ввечері на великій сцені найстаріший театр Галичини - Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. І.Озаркевича чарував разом із відомим і, водночас, одним із наймістичніших творів Миколи Гоголя – містерію «Вій». До речі, це вже другий театр «ходив гоголем» по тернопільській сцені на нинішній «Театральних вечорах».
Сюжет повісті відомий, тож поговоримо про режисерські знахідки Сергія Павлюка (декілька років тому його вистава – «Дума про братів Неазовських» за творами Ліни Костенко була відзначена журі «Театральних вечорів»).
Спектакль зачаровує з перших … нот, адже починається зі старовинної народної пісні-легенди і так етно-твори «ведуть» виставу. Не дарма «Вій» ставав лауреатом ІХ Міжнародного фестивалю етнічних театрів національних меншин України, країн СНД та Карпатського Єврорегіону «Етно-Діва-Сфора» (м.Мукачево) та на ХІ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» (м.Херсон) та отримав «гран-прі» І-го Всеукраїнського театрального фестивалю сценічних першопрочитань «Коломийські представлення», а наступного року, зазначив художній керівник театру Дмитро Чиборак, «Вій» покажуть на «ГогольФесті».
Адже вій насправді є – це наші страхи, лихі думки і злоба, чи не тому головний герой семінарист філософ сивіє від страху, побачивши власне перекошене обличчя у дзеркалі?
Детальніше про фестиваль і, зокрема, про містерію читайте у черговому номері тижневика «Номер один».
А у неділю, 27 листопада, на малій Херсонський академічний обласний музично-драматичний театр ім. М. Куліша покаже трагікомедію «Розмова, якої не було», а ввечері на великій сцені – також трагікомедія «Останній гречкосій» Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. М.Заньковецької.
Згодом буде нагородження переможців і вручення нагород. Отож, збираючись до театру, не забудьте про квіти акторам і режисерам.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|