“Я – патріот України. Патріотизм не вимірюється
ненавистю чи приниженням інших народів. Моє
покликання – сприяти порозумінню народів”.
Богдан Осадчук
Виповнилося сорок днів, як до українського вирію відлетіла душа визначної Людини. Закінчив свій земний шлях громадянин Німеччини українського походження – пан Богдан Осадчук. Професор Осадчук під час Осені народів 89-го і повалення Берлінського муру окреслив візію та місію національно-визвольного руху України в побудові самостійної суверенної соборної держави.
Малою батьківщиною відомого вченого стала покутська земля, де в місті його дитинства – Коломиї відбулося поминальне богослужіння здійснене Преосвященним Владикою Кир Миколаєм Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ у співслужінні о.Володимира й о.Олега. Звершились панахиди у храмах релігійних громад міста над Прутом…
В найбільшому храмі греко-католицької громади міста – Кафедральному Соборі Преображення Христового УГКЦ, який єднає всіх вірних в одну Божу родину задля втілення національного майбутнього України та йде шляхом примирення між християнами об’єднаними древнім апостольським переданням Святого апостола Андрія Первозванного.
Настоятель цієї святині митрофорний протопресвітер о. Руслан, о. Юрій, о. Олександр проповідують принципи східнохристиянської традиції Київської церкви. При Соборі засновано Молодіжну християнську організацію “Діти світла”, дитячий хор, видається газета “Емаус”, організовуються паломницькі подорожі… В духовне, культурно-мистецьке життя Коломиї ввійшов Хор Катедрального Собору в програмі якого кращі перлини української та зарубіжної духовної спадщини…
Дотримуючись Божих заповідей, зберігаючи християнські цінності в сучасному житті ведуть своїх мирян Його Преосвященство Владика Іоан Єпископ Коломийський і Косівський, духовенство Кафедрального Собору Преображення Господнього УПЦ Київського Патріархату міста Коломиї о. Тарас, о. Василь…
Засіяв зерна віри та терпіння в серця вірних задля національного і духовного відродження України Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, який здійснив влітку 1998 року поїздку до нашого краю.
При Кафедральному Соборі діє бібліотека, організовуються паломницькі подорожі… Робить багатшим і різноманітним життя парафії церковне виховання дітей на православних традиціях. Окрасою богослужінь став Кафедральний Хор, що мовою мистецтва будує мости єднання між різними християнськими конфесіями…
Перебуваючи у повному молитовному й євхаристичному спілкуванні зі Світовим Православ’ям настоятель Миколаєво-Успенського собору Української Православної Церкви міста Коломиї митрофорний протоієрей о. Миколай, митрофорні протоієреї о. Андрій, о. Юрій, о. Іван, ієрей о. Василь несуть слово Боже в коломийській православній громаді, підтримують традиції та обряди, що відзеркалюють нашу самобутність, сприяють збереженню самоідентичності в лоні Церкви Христової та єднання української нації.
При храмі відкрита недільна школа, здійснюються паломницькі подорожі, священники Собору є бажаними гостями в студентських аудиторіях. Невід’ємною частиною духовного життя коломийської громади став Хор Миколаєво-Успенського собору, спонукаючи слухачів вбачати Божу благодать в об’єднанні української християнської спільноти…
З розпадом радянської імперії та завдяки тривалим зусиллям парафіян державна влада передала відомий храм Галичини – Римсько-Католицький костел Святого Ігнатія Лойоли міста Коломиї польській громаді. За свою понад столітню історію ця духовна споруда зазнала часів розквіту й наругу періоду безбожництва.
Але що б навколо не відбувалося, для парафіян костел завжди був і залишається своєрідним релігійним центром, де вікарій ксьондз Казимир Висоцькі допомагає вірянам свідомо розвивати віру і з нею перебувати у повсякденному житті.
Стали добрими уроками на шляху поєднання між народами духовно-молитовні проповіді ксьндза Казимира задля блага своєї Вітчизни та процвітання української держави.
В костелі проводяться уроки релігії, просвітницьку і благочинну діяльність здійснюють сестри із Згромадження Сестер Уршулянок Унії Римської…
Понад двісті літ тому на нашій покутській землі оселилися благочестиві й працьовиті люди – німецькі колоністи…
Нинішні нащадки німецьких переселенців об’єднані в Товариство німців “Wiedergeburt” (“Відродження”) бережуть пам’ять про своє історичне минуле, підтримують культурно-мистецькі зв’язки зі своєю Батьківщиною, співвітчизниками в Україні та світі, здійснюють освітні подорожі до європейських країн, приймають участь в різноманітних фестивалях, конкурсах німецької культури…
Голова Товариства вельмишановний пан Зеновій Шмідль пишається українцями німецького походження, які на місці зруйнованої у післявоєнні роки радянською владою німецької кірхи вибудували нову: Kirhe “Maria Hilfe der Christen” (Церкву “Благодатної Марії Помічниці вірним”), де здійснює богослужіння настоятель парафії Римсько-Католицької Церкви Святого Ігнатія Лойоли ксьондз Петро Малий.
У неділю, 27 листопада, німецька релігійна громада святковою мессою розпочала першу неділю літургійного року Adwent (Адвент), бажаючи вірним духовного очищення, дотримання Божих заповідей, миру та злагоди…
У єврейській общині мене зустріли по-домашньому, щиро і привітно. В коломийській синагозі (Бейт-кнессеті “Єрусалим”) розпочалась ранкова молитва (шахаріт), яку мелодійно, мовою іврит, проводила особливо шанована людина (хазан). В руках прихожан молитовники (сідур), у мужчин головний убір (кіпа).
В цьому святому місці зберігаються Скрижалі Заповіту із викарбуваними Десятьма Заповідями, над якими завжди горить невгасимий світильник (нер тамід), а в центрі синагоги знаходиться підвищення з кафедрою для читання священних книг – (біма).
Майже чотири століття синагога служить іудейській громаді міста Коломиї осередком духовного поступу, громадського життя та місцем зібрання єврейської родини…
Важкі випробування випали на долю цього древнього народу у роки Другої світової війни, коли в гетто, концтаборах, під час “маршів смерті” й в результаті масових розстрілів загинуло більш ніж 50 мільйонів євреїв…
Вельмишановний пан Яків Заліщікер, голова общини, згадав мудру староєврейську притчу, що закінчується словами: “Людина працює не лише для себе, але й для прийдешніх поколінь”.
І кому як не нам, нині сущим, будувати наш спільний дім – Україну, вшановуючи пам’ять про нашого славного коломиянина, світлої пам’яті професора Богдана Осадчука, який все своє життя присвятив справі зміцнення приязні, взаєморозуміння і співпраці між народами.
Ось така вона наша, розмаїта міська спільнота. Кожна зі своїм минулим і теперішнім. Майбутнім, в якому будуть жити наші діти і онуки – й ім’я якій коломийська громада…
Автор: Микола СОЛОНЕНКО, ГО “Інститут розвитку громадянського суспільства”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|