Дитячі медогляди постають гострим питанням із початком кожного навчального року. Хтось уважає їх необхідною процедурою, а хтось — клопотами. Загалом, цьогоріч українські школярі мали пройти медогляд уже до початку навчального року, у медичних закладах, і — за присутності батьків.
«Листок здоров’я», який після проходження медогляду має отримати кожна дитина, мав стати перепусткою до уроків фізкультури у школах, а також — вказівником для вчителів: як працювати з дитиною, за яку парту її посадити. Проте, батьки спохватилися з медоглядами тільки у жовтні.
Минулоріч рекордними серед школярів були захворювання зору і травної системи. Цьогоріч найбільш поширені захворювання медики тільки визначають. Адже, хоча пік проходження школярами медоглядів уже і минув, ще не всі школярі пройшли процедуру. Батьки з дітьми кинулися у поліклініки — тільки з початком нового навчального року. Коли зрозуміли — без довідки про проходження медогляду їхніх дітей можуть не допустити до уроків фізкультури.
— Виданий спільний наказ Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки України про обов’язковий медичний огляд школярів, згідно з яким, учні, які не були обстежені медиками, не можуть бути допущеними до уроків фізкультури. Тільки після того, як учителі отримають довідку про проходження медогляду і матимуть інформацію про стан здоров’я учня, дитина може займатися на уроках фізкультури. При цьому, будуть враховані рекомендації медиків, у якій групі займатися учневі: зі зниженим навантаженням, чи — в основній. Тож, наразі у дитячій поліклініці тривають медогляди школярів згідно зі складеним графіком, — повідомила начальник управління освіти Калуської міської ради Любов Максимович. — Ці заходи розроблені з метою попередження смертельних випадків на уроках фізкультури, які останнім часом почастішали у навчальних закладах України.
Однак, правила проходження медоглядів цьогоріч і дещо ускладнилися. Можна обстежитися тільки у медичних закладах, і — за присутності батьків. Медики кажуть: школярів простіше було обстежувати безпосередньо у навчальних закладах.
— Кожна дитина з початку навчального року має пройти медичний огляд. Він має бути проведений у медичних закладах. І — за присутності батьків. Хоча, батьки часто легковажать проханнями пройти медогляди, і натомість, з’являються, коли довідка стає вкрай необхідною. Ще кілька тижнів тому у поліклініці був великий наплив відвідувачів. Хоча, тепер ситуація дещо нормалізувалася. Ми розробили графік проходження медоглядів за навчальними закладами. Згідно з графіком, у день один спеціаліст приймає 25-30 дітей. Для проведення медоглядів школярів району працює бригада виїзних спеціалістів. Щовівторка і щоп’ятниці медики їздять по селах, — переконує головний лікар дитячої поліклініки Богдан Кучма. — Раніше працювати було простіше, адже медогляд школярі проходили організовано у навчальних закладах. Тепер працювати — важче. Більшість із батьків приводить дітей у крайні терміни проходження медогляду і часто не підтримують необхідної присутності під час медогляду дитини. Хоча, думаю, що, насамперед, вони мають цікавитися здоров’ям своїх дітей.
Здоров’я школярів міста і району бажає кращого. За словами Богдана Кучми, вже не перший рік й у місті, й у районі стрімко зростає кількість виявлених у дітей патологій. Сьогодні серед школярів зафіксоване зростання рівня захворюваності, практично, в усіх напрямках. Найбільше зафіксовано зорових патологій та захворювань хребта, зокрема, сколіозу. Є збільшення випадків захворювання шлунково-кишкового тракту. Не всі школярі пішли цьогоріч на фізкультуру. Чимало — займаються, але — зі зменшеними навантаженнями.
— Цьогоріч, традиційно, дітей за станом здоров’я ділять на спеціальну й основну групи занять із фізкультури. Спецгрупа займається зі зниженим навантаженням, зважаючи на те, що діти, які до неї входять, мають певні захворювання. Заняття в основній групі — без «поблажок». Діти, яким протипоказані фізичні навантаження, — звільнені від фізкультури. Так, станом на 27 жовтня, у Калуському районі було звільнено від занять фізкультурою 336 школярів. Ще 801 дитину переведено у спецгрупи, — резюмував Богдан Кучма.
Медики одностайно наголошують: хвороби дітей — від їхнього способу життя. Школярам, однозначно, треба полишати комп’ютери і — рухатися. Про необхідність проведення п’ятихвилинок руху дитячі лікарі наголошують при кожній нагоді. Освітяни, у свою чергу, переконують: п’ятихвилинки руху у школах — проводять.
— Відповідно до навчальних планів учителів молодшої ланки, у кожному молодшому класі відбувається фізкультурна хвилинка. Тобто, кожного уроку вчитель піднімає учнів на кілька хвилин, щоб виконати базові розвантажувальні фізичні вправи, —зазначає Любов Максимович.
Ще одним виходом із ситуації є спортивні секції. За офіційною інформацією, розміщеною на сайті Калуської міської ради, у дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву управління освіти станом на цей рік навчається 600 вихованців. Найбільш чисельне відділення — спортивних ігор, 16 груп якого відвідує загалом 220 вихованців. Відділення спортивного орієнтування відвідує 115 учнів, легкою атлетикою займаються 153 учні. Ще 112 школярів захоплюються вільною боротьбою.
Саме бойові мистецтва називають і серед найпопулярніших у ДЮСШ «Сокіл». Найбільша відвідуваність, за словами директора ДЮСШ «Сокіл» Богдана Когута — у секціях вільної боротьби, боксу, дзю-до та баскетболу. Зменшення кількості охочих до занять спортом — не спостерігається.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|