18 листопада у конференц-залі готелю «Станіславів» громадські діячі, політики, журналісти та незалежні експерти дискутували над шляхами реформування виборів в Україні. Громадське обговорення виборчої реформи було організоване Громадським консорціумом виборчих ініціатив у складі ВГО «Комітет виборців України», Громадської мережі «ОПОРА», Лабораторії законодавчих ініціатив та Українського незалежного центру політичних досліджень у рамках проекту «Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
Громадські обговорення реформування виборчого законодавства, що відбувалися і відбуваються по всій Україні, ставлять за мету залучити якомога ширше коло експертів та усіх зацікавлених сторін до дискусії над тим, як мають відбуватися вибори.
Розповідаючи про напрями удосконалення виборчого законодавства, голова «Комітету виборців України» Олександр Черненко наголосив на тому, що ключове питання на сьогоднішній час – це питання виборчої системи. Презентуючи результати експертного опитування, він зазначив: «Лише 5% опитаних представників політичних партій, незалежних експертів, колишніх членів виборчих комісій, політологів, представників органів влади і ЗМІ підтримали закриті партійні списки, тоді як відкриті регіональні списки підтримали 28% експертів. Тому вже сьогодні негайно потрібно починати підготовку до нового виборчого законодавства, яке враховувало б суспільний запит щодо відкритих регіональних списків».
Дискутуючи на теми виборчих систем і кодифікації виборчого законодавства, магістр державного управління, викладач права Володимир Чорноус дав негативну оцінку прийнятому Закону «Про вибори народних депутатів України», оскільки цей закон, на його думку, має на меті навічно законсервувати владу кількох провідних партій. Основним недоліком високого прохідного бар’єру, зафіксованого в Законі, є те, що значна частина голосів виборців не будуть враховані. «Приймаючи цей Закон, народні депутати керувалися тільки політичною доцільністю», – сказав В. Чорноус. Він також наголосив на необхідності якнайшвидшого прийняття виборчого кодексу, який би встановив єдині правила для всіх суб’єктів виборчого процесу.
Загалом погодився з тим, що 17 поправок, поданих опозиційними партіями і врахованих у процесі прийняття Закону «Про вибори народних депутатів України», звузять поле для ймовірних фальсифікацій на виборах. Однак говорити про те, що цей Закон відповідає вимогам часу, недоцільно, вважає політолог Ігор Дебенко. Змішана система виборів, на його думку, є кроком назад.
Чимало учасників дискусії звертали увагу на те, що новоприйнятий закон не передбачив процедуру відкликання депутатів.
Стурбованість можливою фальсифікацією виборів висловив депутат Коломийської міськради Любомир Глушков, пропонуючи поширення серед виборців інформаційних матеріалів про те, як запобігти фальсифікаціям. Хоча не менш серйозним запобіжником, на переконання Івана Маруняка, координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області, могла б стати не так інформаційна кампанія серед виборців, як доброякісна підготовка членів виборчих комісій, бо поки що така підготовка якщо і вдереться, то вона спрямована на складання актів та сліпе виконання вказівок партій для забезпечення перемоги свого кандидата. Тим часом доброякісна організація всього виборчого процесу залишається поза увагою політичних партій.
За детальнішою інформацією звертатися : Іван Маруняк, тел. (063) 628 67 68, E-mail: i.marunyak@opora.org.ua
Проект здійснюється у рамках проекту «Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу та за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|