Про боротьбу Української повстанської армії можна говорити по-різному. Можна все очорнити і зробити з вояків УПА кривавих бандитів, як це не раз практикувала радянська пропаганда і як це подекуди подається сьогодні в російських джерелах. Можна ідеалізувати героїв-бандерівців і робити їх «білими і пухнастими» у боротьбі проти злого і кровожерливого ворога, як це частенько робиться на гроші із «канадийської діяспори».
А можна писати об’єктивно, беручи до уваги усі жахи воєнного часу та суворі реалії партизанської війни, як, на жаль досі не навчились робити українці, проте як за нас зробили це чеські кінематографісти, які зняли нещодавно документальний кінофільм з лаконічною, проте місткою назвою – «Бандерівці».
Цю кінострічку візнайшли в інтернеті фахівці відеостудії «Сотий майдан», яких заінтригувала назва фільму і які, переглянувши стрічку, вирішили в обов’язковому порядку перекласти її українською мовою і в такий спосіб зробити доступною для широкого загалу українців. Прицьому після двох показів у Львові чеські «Бандерівці» будуть продемонстровані 26 листопада і івано-франківському глядачеві. Про це розповіли вчора, під час прес-конференції для представників регіональних ЗМІ лідери ГО «Поклик Нації» – ініціатора показу стрічки в Івано-Франківську Тарас Боднар і Ярослав Багай, та власне директор студії «Сотий майдан» Євген Возняк.
Зі слів пана Возняка, його студія перекладами кінофільмів займається вже давно. Першим перекладеним фільмом став художній фільм «Тарас Бульба» виробництва США. «В цьому фільмі, – розповідає директор студії, – козаки – це герої. Зараз у нас інший іноземний фільм про українців. І тут українці є також героями. Пригадується, критика, яка звучить у фільмі з уст одно чеського історика, говорить: війна – це війна. На будь-якій війні лишень 20% жертв – це солдати, 80% – це зазвичай мирне населення».
Власне, в порівняння з чеськими «Бандерівцями» митець ставить російський документальний кінофільм «Бандеровцы. Война без правил», диск з яким, за його власним зізнанням, він навіть в руки не взяв би. ННастільки він «пасквільний і феесбешний».
«Робити переклад було важко, – продовжує пан Євген, – озвучувати було легше, значно важче – титрувати. Коли чеські кінематографісти знімали цей фільм, автори взяли тих хлопців, які були у тих похідних групах, що йшли через Чехію. Вони зараз живуть у Торонто, Канада, і щоб не загубити зміст того, що говорять українці, вони титрували. Ми повторили те саме відносно чехів, вирішивши зробити фільм напівдубльованим – напівчеським – напівукраїнским».
Побачити, що ж насправді являє собою зазначений кінофільм прикарпатський глядач зможе 26 листопада, о 16.00 годині в Рубіновому залі театру кіно «Люм’єр». Планується, що прем’єрний показ відвідують представники генерального консульства Чеської Республіки у Львові.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|