У кожного є мрія, але не всім вдається втілити свою мрію в життя. Коломиянину Василеві Буджаку вдалося. Його мрія - рок-н-рол.
Василь почав слухати рок-н-рол, коли “Beatles” ще були разом, а багато виконавців, які сьогодні вважаються класикою, ще й не народилися на світ. Вірність мрії і рок-н-рол у душі - якості досить рідкісні в нинішній цинічний час. Свою мрію Василь реалізував у вигляді рок-пабу «Катрін», який є справжнім островом рок-н-рольної культури в Західній Україні. За оцінками знавців, його «Катрін» не поступається рок-клубам Гамбурга чи Амстердама - за дизайном, щирістю і головне - духом.
- Як починалася «Катрін»?
В 95-му році тут спочатку була крамниця, потім я зробив реконструкцію - відвів частину приміщення під кав’ярню, а вже в 2002-2004 роках повністю переобладнав приміщення для рок-н-рольного клубу.
- Чому саме такий формат? Для заробітку досить було, мабуть, відкрити якусь «Смерічку» - аудиторія більша, а отже, і грошей?
Формат такий, бо я меломан змолоду і фанатично люблю рок-музику, колекціюю її, та й з неформальною публікою мені цікавіше спілкуватись. А менше грошей - менше проблем… Клуб - це не лише заробіток, бо він приносить моральне задоволення, дає спілкування з людьми, близькими тобі по духу. У 2009-му я заклад розширив, і тепер тут можуть грати наживо рок-групи, що й дало йому статус справжнього рок-кафе.
- Розкажи трохи про себе: як почалась любов до року? Збирав пластинки, фарцував ними в ті часи? Як то було тоді в Коломиї?
Перший момент: мені років 16, декілька людей збирались на площі з радейком і слухали рок-групи. Ми слабо зналися на тих групах, але кайфували від них. Потроху почав цікавитися, розумітися на групах - у ті часи не було ніякої інформації. В армії я вже записував з радіо музику різних виконавців. Потім з’явилася можливість слухати бобінні записи, і я почав колекціонувати матеріал про рокове життя. Після армії я був вже непогано підкований в рок-культурі. Купив бобінний магнітофон, зібрав купу інформації, каталоги з фотографіями, платівки… Але я цим не фарцував, ті, що фарцували, не були меломанами.
Джерела були різні… Тепер, з відстані прожитого часу це здається примітивним, але Коломия - це була провінція, і дивуватись немає чого. Пригадую, як ми в 71-му році збиралися компанією любителів рок-музики (бо тоді ми ще не були повноцінними меломанами), настроювали приймач на хвилю радіо «Югославія» - і слухали… Інформації тоді було обмаль, але це не заважало захопленню. Я перед армією в 73-му році думав, що сина назву Джимом на честь Джиммі Хендрікса, а дочку - Сьюзі на честь Сьюзі Кватро. В армії служив у Москві - і мав можливість збирати вирізки з журналів. Так я зібрав декілька каталогів з фотографіями груп. Для мене на той час фотографії і назви груп - це було щось магічне.
Є в мене колега - художник Василь Андрушко, з яким ми в армії слухали «Європа Лібера» і «Голос Америки» по бадейку - як одне з джерел інформації. Деяким з тих, що служили, присилали навіть бобіни з записами. Отак ми й розвивалися. Зв’язків з великими містами в нас не було, і музику діставали, як могли і де могли. Колись були хати-читальні, а у мене була рок-хата, в якій збиралися любителі року і слухали музику. Хата якоюсь мірою нагадувала теперішнє рок-кафе. Всі стіни були обліплені плакатами груп.
- Як формується програма виступів у «Катрін», як часто у вас грає жива музика? Ви запрошуєте музикантів чи вже пішов поголос і самі звертаються до вас?
Спочатку в «Катрін» виступали коломийські групи. Потім пішов поголос - почали приїжджати з Франківська, зі Львова. Деяких музикантів ми запрошуємо, а деякі самі виявляють бажання пограти у нас. На жаль, жива музика звучить сезонно, особливо в зимовий період, коли в клубі багато відвідувачів.
- Наскільки я розумію, без твоєї участі не обходиться ні меню, ні дизайн і клуб - це твій дім. Як сім’я реагує на це?
В дизайні, можливо, я і є генератором ідей, але мені допомогло чимало людей, особливо художники Василь Андрушко, Мирослав Ясінський, багато інших друзів. Сім’я реагує нормально, підтримує мене у всьому, допомагає. Бо рок - це стиль мого життя.
- Ти досить незвично і виклично виглядаєш для невеликого міста. Як сприймають тебе в Коломиї?
Як я виглядаю в Коломиї?! А так, як неформал №1. І більшість людей до мене ставиться з засторогою. Хоча до мене приїжджає дуже багато людей з різних міст України, з-за кордону. І всі одноголосно кажуть, що тут острів рок-н-ролу, і не мертвого, а в якому є жива душа. Я дуже тішуся цими відгуками. Це як бальзам на душу. Коло спілкування - це мої відвідувачі, хоча більшість набагато молодші за мене, але деякі з них є старими друзями.
- «Катрін» - це твоє основне заняття, за рахунок якого ти живеш?
Пропаганда рок-музики - це і є для мене моє життя. Хотілося б, щоб не тільки «Катрін» була джерелом мого заробітку, на неформалах багато не заробиш (посміхається). Можливо, тому в Україні рок-кафе - це рідкість.
- Ти старий меломан, чого, на твою думку, не вистачає в теперішній українській музиці?
Я, може, і старий меломан, але я не думаю, що можу давати оцінки української музики. Минуть роки, і музиканти зможуть віднайти себе, а які себе знайшли, то честь і хвала їм, тому що в світі тепер є дуже багато стилів і вижити зможуть найсильніші, найпрацьовитіші.
- Що для тебе означає таке дороге для рок-н-ролу поняття, як свобода?
Свобода - важке поняття. Це тому, що я виріс і вихований в країні постійних заборон. Свобода для мене - це те, що я хочу зробити для Коломиї. І щоб не було ніяких бар’єрів в дорозі, яка називається рок-н-рол.
Розмовляв Влад ТРЕБУНЯ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|