Україні врожай - лихо, неврожай - теж лихо. А великий врожай, як виявилось - взагалі біда. Селянам нині вигідніше згноїти на полях те, що вирощували цілий рік.
Фермер на Херсонщині чавить помідори руками. Вбила їх не злива, не посуха, не шкідники і не хвороба. Вони стали жертвою величезного врожаю: не було попиту.
У фермера з Київщини - таке ж лихо, що й у херсонського - надурожай. Гектари кабачків, моркви, цибулі поховав там, де виросли. Сіяти багато надихнув торішній дефіцит.
“От минулого року по 3 грн цибуля була – чудово! 3.27 було раніше, коли неврожай”, - каже фермер Микола Рябцев.
То густо - то пусто. Це звичайна економічна гойдалка. Українські фермери щороку страждають від перепадів ринку. Втім, зістрибнути з гойдалки ніяк не можуть.
“Лопата і сапка нашому селянинові досі рідніші, ніж калькулятор. В тому й біда”, - каже аналітик аграрного ринку Микола Верницький.
За його словами, набагато важливіше не гнатися за великим прибутком зараз, а мати стабільні ринки збуту і планувати свою діяльність, ну, принаймні на 5 років вперед.
Теоретично врожай можна запропонувати вітчизняним переробникам, реалізувати через тендери, відвезти на базар, покласти у сховища й продати пізніше, експортувати.
Половину помідорів херсонський фермер садив під замовлення консервного заводу. Завод пообіцяв - завод купив. Решту, за логікою уряду, можна було б продати на оптовому ринку - без посередників. Прем’єр-міністр Микола Азаров особисто опікувався, щоб такі базари відкрилися в обласних центрах.
Втім, рятують вони лише дрібних фермерів, каже фермер з Херсонщини Леонід Кириченко.
Бо там треба через ваги продавати, але ж неможливо тисячу тон стояти і так продавати. Звичайно, можна було б зберігати овочі в овочесховищах.
Але комфортно перезимувати зможе лише п’ята частина вирощеного. Нові ж сховища, які поліпшують урядову статистику - зводять здебільшого великі гравці аграрного ринку. Ангар для 3 тисяч тонн картоплі - мільйон доларів! Дрібним фермерам не по кишені навіть оренда.
Аналітик Микола Верницький, наголошує, що овочесховища будуватимуть тільки великі компанії, які можуть забезпечити закладання туди великих обсягів продукції. А виробництвом у нас займаються дрібні компанії - це парадокс.
Ще один варіант - продати за кордон те, що вдома зайве. Показовою стала цьогорічна ситуація зі збіжжям. Елеватори тріщали по швах, а уряд до жовтня тримав залізну завісу. Мито до 15% з кожної тонни зупинило експорт.
“Ті чи інші впливові бізнесмени, які у Верховній Раді, вони через призму своїх особистих інтересів дивляться, чи дозволяти експортувати ячмінь, чи залишити на нього мита, бо в нас є власний величезний свинокомплекс і нехай сільське населення нас дотує”, - каже президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
І все-таки є в Україні фермери, які живуть добре. “Вісник державних закупівель” доповідає: навіть у рік небувалого врожаю дехто умудряється продати картоплю для шкіл та санаторіїв - по 6,7,8 і навіть 9 гривень за кілограм. Тоді як з поля її віддають по 60 копійок.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|