Україну безперервно моніторять. Цього разу з мовного питання. З цього приводу нещодавно відбулася зустріч «просвітян» із Верховним комісаром ОБСЄ у справах нацменшин К.Воллебеком, яка стала спробою поінформувати Європу про справжній стан державної мови в Україні і мов національних меншин, зокрема російської.
Воллебек сказав, що комісія ще два роки тому, вивчивши ситуацію в Україні та Росії, розробила рекомендації для їх урядів, але загалом попри свою небагатослівність та обережність у висловах, навіть погоджуючись із тим, що «всі вони мусять знати державну мову», виголосив одну прикметну думку: «Ми не забули про українську мову. Уперше в історії Верховний комісар зробив рекомендації,.. попереджаючи про те, що відбувається в Україні з державною мовою. Але не я повинен вирішувати, яка мова має бути в країні, на це є влада… Треба підтримувати й мови національних меншин згідно з їхніми бажаннями і потребами».
Отож ОБСЄ для з’ясування, як діє в Україні Європейська хартія регіональних мов або мов меншин у тому варіанті, в якому її ратифікував парламент, нас знову моніторить. Тим часом більшість держав — авторів цього документа його не ратифікувала і не визнає.
Як відомо, політичні шулери в Україні, маніпулюючи перекладом і поняттями, втиснули під цей документ і дуже-дуже «дискримінований» ледь не до «зникнення» і російськомовний люд, записавши до переліку з білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдовської, німецької, польської, румунської, словацької та угорської мов і російську.
За іронією долі українські «просвітяни», навіть не сприймаючи абсолютно неправильну форму ратифікації хартії, змушені терміново допомагати Європі моніторити Україну. Звісно, дещо допишуть про поганий стан державної мови. А кому в самій Україні це потрібно? Кому потрібна інформація про поганий стан державної мови, крім самих етнічних українців? Будь-хто з нашої ненашої влади і поза нею нині має всі можливості зневажати мову держави, не криючись, і просувати замість неї «язик» сусідньої держави.
Як сказав Воллебек, буквоїдні європейські бюрократи не захищатимуть державну мову України, бо це є обов’язком влади в Україні. Але «друзі» української з числа «п’ятої колони» дуже прискіпливо шукають гріхи проти мов нацменшин, до числа яких чомусь потрапила і російська. І обов’язково на все горло репетуватимуть про дискримінацію в Україні російськомовного населення на основі моніторингу організації «Русскоязычная Украина». В неї для ведення моніторингу є все — кошти, платні функціонери і «дах» з числа самих же високопоставлених представників влади, й особливо народних депутатів.
Очевидним також є те, що в Україні жодна правозахисна організація не візьметься захищати право українців на українську мову. «Грантоїдні» правозахисники дбають про права конкретної людини, але не народу. Мабуть, далеко і не кожен юрист на переважно зросійщеному ринку правових послуг відважиться бути адвокатом української мови.
А за західними мірками моніторинг і правове відпрацювання його результатів є головною функцією громадської структури. Там так і кажуть: громадська організація повинна моніторити, здійснювати мотивований правозахист, інакше вона не існує.
У наш час «просвітництво» без моніторингу і правозахисної дії більш ніж малоефективне. Звісно, на це потрібні немалі гроші, які прості українці дати «Просвіті» чи якійсь іншій ГО віддати неготові. Радше буде інше: і свою копійку не пожертвують, і громадське життя їм байдуже, і при цьому дозволять собі з позиції стороннього понарікати на бездіяльність українських організацій і слабкість партій.
Тому ми опинились у смішній ситуації: найчисленніший титульний етнос, який дає мову і назву державі, занепокоєний майбутнім державної мови і в той же час, не маючи адекватного представництва у парламенті та виконавчих структурах держави, не може покладатися на нинішню владу.
Смішна ситуація ще й тим, що ті, хто нас русифікує, ще й кричать про засилля українізації і при цьому вимахують хартією як прапором, вимагаючи підтримки від європейців. Дуже схоже на байку про Лисицю і Вовка з нахабним месіджем: «Битий небитого везе!».
Коли ж до українців дійде, що самоорганізація — річ конче потрібна в нинішньому жорстокому світі, щоб забезпечувати власну свободу і відповідний захист собі й своїй мові з її державним статусом. А значить — і повагу до себе як споконвічного господаря української землі.
Автор: Володимир ФЕРЕНЦ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|