Шості громадські слухання з приводу нових тарифів з обслуговування будинків перетворилися на суцільну сварку івано-франківців та керівництва Єдиного розрахункового центру.
Мешканці мікрорайону Позитрон навіть не захотіли вислухати вступне слово керівника ЄРЦ Вадима Войтика. Натомість одразу почали цікавитись його освітою та розміром зарплатні. Далі зібрання продовжилось критикою запропонованих тарифів та комунальних реформ загалом.
Зокрема, мешканці мікрорайону скаржаться, що квартплата, згідно з новими тарифами, не лише не зменшилася, як це обіцяли в ЄРЦ, а навпаки піднялася на понад 200%. Наприклад, пенсіонерка Лілія Варварук, яка мешкає сама, каже, що до реформування сплачувала щомісячно 42 грн, а після реформування змушена буде віддавати за квартплату уже понад 92 грн.
До громадських слухань, зізнались мешканці-активісти, готувались більше тижня. Тож написали цілу доповідь про недоцільність існування на ринку комунальних послуг Єдиного розрахункового центру. Цю структуру люди вважають лише засобом збагачення причетних до неї організації.
«Лише наш будинок буде щорічно платити на утримання ЄРЦ близько 10 тисяч грн. За ці гроші ми самі можемо відремонтувати під’їзди, утримувати слюсаря, сантехніка», — переконана ще одна жителька багатоповерхівки на Позитроні.
Через зростаючу напругу та особисті образи на адресу керівника ЄРЦ головування у слуханнях довелося взяти секретарю міськради Руслану Марцінківу. Та й це особливого конструктиву у зібрання не принесло. Незважаючи на те, що запропоновані тарифи пройшли експертизу у п’яти контролюючих інстанціях, люди продовжували наполягати на збереженні усіх функції ЖЕО.
Секретар міськради наполягає: це неможливо, тому що сьогодні ЖЕКи є банкрутами. «40 мільйонів гривень сьогодні є заборгованість ЖЕКів перед податковою, пенсійним фондом. І фактично у них всі рахунки заблоковано, вони кожного дня відкривають новий рахунок і кожного дня їм виконавча служба заблоковує той рахунок. Це не робота», — переконує Марцінків.
Зважаючи на напругу, яка супроводжувала громадські слухання, організатори дійшли висновку — напередодні антиреформатори спеціально спрямували думку мешканців мікрорайону Позитрон у негативне русло. Адже усі попередні зібрання з приводу нової квартплати проходили толерантно і набагато спокійніше.
«Вперше такий негатив з боку учасників, — каже Вадим Войтик. Він переконує, основна мета слухань — донести інформацію, дати відповіді на запитання. «Люди, на жаль, не хотіли чути відповідей. І у мене склалося абсолютне відчуття того, що такі речі були у якийсь спосіб організованими, — ділиться враженнями від слухань керівник ЄРЦ. — Є очевидне небажання певних сил настання змін у нашому місті».
Тим часом невдоволені люди заявили — якщо новий розмір квартплати з подання ЄРЦ таки запровадаять — залишають за собою право за ці рахунки не платити. У різних мікрорайонах міста мають відбутися ще 19 таких громадських слухань.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).