Концерт фортепіанної музики в «Пасажі Гартенберрів» іванофранківцям подарував молодий російський піаніст Лука Затравкін. Для місцевих поціновувачів музичного мистецтва він виконав відомі класичні композиції Рахманінова, Чайковського, Моцарта, Бетховена, Шопена та інших.
Луці Затравкіну лише 20 років, проте він уже встиг перемогти у 16 міжнародних конкурсах. Свою першу нагороду в музичному світі виборов у шість років, здобувши другу премію на юнацькому конкурсі в Німеччині. Постать Затравкіна відома загалу не лише його численними музичними здобутками, а й родинними зв’язками, адже він є сином відомого епатажного художника Нікаса Сафронова. На прес-конференції перед виступом піаніст розповів журналістам про свою особливу культурну місію: «Я проти концертів у філармонії, концертів для еліти, концертів у фраках. Я проти гри для себе. Треба працювати для глядача і для Бога». Відповідно його одяг цілком відповідав цій концепції — костюм і футболка червоного кольору, що не є притаманним для академічних виконавців.
Концертна програма молодого піаніста складалася з двох відділень. Гру майстра доповнював відеоряд та міні-світлове шоу. Вслухаючись у кожну ноту, що народжувалася з-під пальців Луки, легко було абстрагуватися від світу, суєти буднів та справ, щоби потрапити у стихію краси. Це відчуття доповнював інтер’єр закладу, котрий якнайкраще гармоніює з класичною музикою.
Певний дисонанс викликала так звана перерва між грою музиканта, яку ініціатори дійства вирішили заповнити конкурсами, котрі більше пасували б до корпоративу чи весілля, а не до такої імпрези. Приз за участь у розіграші теж вразив абсурдністю — це був коркотяг. Проте були й інші нюанси. Зокрема вартість квитка, котра становила 150 грн. І була для багатьох недосяжною. Хоча здається, що нашому містові бракує саме таких камерних та академічних вечорів, можливо, і за меншу ціну.
Говорити про гру Луки людині, яка не є професійним музикознавцем, важко, проте можна, адже музика або проймає, або ні. Мене особисто пройняла. Хоча, звісно, були відвідувачі, котрі не дуже розуміли, куди саме прийшли і що тут роблять, тому для них концерт тривав нестерпну вічність. Намагаючись оцінити гру Луки, процитую відомого актора Івана Охлобистіна: «Я фанат Луки. Чому? Тому, що я фанат музики. Рахманінов складний автор, він дуже конструктивний, і якщо не вловити пастель, то це нудота. Для того, щоб грати Рахманінова, треба Рахманіновим жити. І це, можливо, рідкісний виняток із правил, коли людина вміє грати Рахманінова». І справді, музичні твори саме цього композитора з-поміж інших Лука зіграв найкраще, якось найбільш гармонійно.
Автор: Ольга МОНЧУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|