Лікування тваринами вже стало звичайною практикою в медицині. Визнаними “лікарями” вважають коней, дельфінів, кішок, бджіл. Чому б до цього списку не додати овець? Тим більше, що вже є перші теорії та практичні висновки про користь від них.
Для карпатського регіону ця тварина є звичною, тут людину і вівцю пов’язує багатовікова історія. Проте протягом останнього століття поголів’я цих “волоханів” значно скоротилося. На Коломийщині й зовсім їх не стало. Благодійний фонд “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії” виправляє цю ситуацію. Нещодавно урочисто розпочала свою роботу анімаційна ферма “Ковчег”, першими жителями якої стали саме вівці. На них покладено почесну місію допомагати дітям, ресоціалізовувати їх та лікувати від численних психологічних травм.
Серед науковців вже побутує термін “овітерапія”, що з латинської мови буквально означає “лікування вівцями”. Курс овітерапії має три складові: продукти харчування, вовняні речі та спілкування з тваринами.
Жодна гуцульська родина не могла обійтися без всього різноманіття продуктів харчування, які отримували від овець. В першу чергу, це – всім відома бринза. Якщо ввести цей продукт в свій щоденний раціон, то холестерин в крові значно зменшиться, завдяки специфічному хімічному складові бринзи.
Корисно вживати й жентицю, яку отримують як побічний продукт від виготовлення бринзи. Вона зажила слави гуцульського пива, тому що на смак “квасна”. Після її вживання відчувається приплив сил та свіжості. Добре напій втамовує спрагу, а якщо є проблеми зі шлунком, то жентиця і тут допоможе.
При забоях та переломах використовують овече масло. Якщо помастити синець ним, то біль відразу ж зникає. Головний біль також лікували за допомогою овечого масла. Цікавим є те, що цей продукт в холодильнику може зберігатися до трьох років.
Лікувальним є й овечий жир, якого гуцули називають лій. Помічним він є при астмі та проблемах з бронхами. Вживати треба, розчиняючи в молоці з содою. Є й інші рецепти, але в будь-якому випадку потрібно бути обережним з овечим жиром, тому що він важкий на печінку.
Овечому м’ясу теж надають цілющих властивостей. При тривалому споживанні воно лікує безпліддя. Вироби з шерсті завжди мали перші ролі в гуцульському гардеробі в побуті. І недаремно! Вівці мають властивість виділяти жиропіт, який в своєму складі має сірку, насичені жирні кислоти бактерицидний ланолін, що забезпечує бактерицидний ефект. В шерстяному одязі навіть влітку почуваєшся комфортно – він не парить. При простудах та грипі гуцули “кутають” хворого в ліжник, хвороба швидко відступає.
Найприємніша частина лікування - це, без сумніву, спілкування з “волохатими цілителями” . Перебування серед отари овець, які бриньчать своїми дзвіночками, наче вивірений передзвін, допомагає подолати повсякденні стреси, відчути себе частинкою природи, розслабитися і відчути гармонію з оточуючим світом.
Таке лікування має запровадитися на анімаційній фермі “Ковчег”. Кожна складова буде відображена в повній мірі, тому що керівники проекту планують виготовляти бринзу. Вчаться цій нелегкій і специфічній справі в професійних вівчарів з села Лючі. Крім того, на фермі мають стригти овець. Зараз там є 25 овець, а при збільшенні поголів’я будуть продавати їх та продукувати м’ясо. Діти, які потребуватимуть допомоги, зможуть випасати тварин, гладити їх та гратися з ягнятами.
Проект “Анімаційна ферма” покликаний відродити вівчарство та допомогти людям покращити своє фізичне та психологічне здоров’я.
Джерело:
Прес-служба БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії»
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|