На сьогодні найсерйозніше до цього сегменту ставляться кредитні спілки.
В Україні на сьогодні нараховується величезна кількість малих та середніх сільгосптоваровиробників. Саме завдяки їхній тяжкій праці ми маємо на своїх столах більшу частину овочів, фруктів, молока, м’яса та іншої продукції, без якої неможливо уявити собі життя українця. Це і фермери, і невеличкі сільгосппідприємства, і особисті селянські господарства, число яким – мільйони.
Загальновідомо, що потік грошових коштів у таких виробників має сезонний характер і вони потребують коштів, передусім, навесні, щоб посіятися, тоді як сяка-така копійчина з’являється аж восени, коли буде зібраний і проданий врожай. Крім таких сезонних потреб у фінансуванні на поповнення обігових коштів, гроші сільгоспвиробникам потрібні також для придбання різноманітної техніки та реманенту, а також для будівництва потужностей для зберігання, обробки, пакування продукції тощо.
Все це зумовлює значну потребу у фінансових ресурсах, без яких жоден фермер чи сільгосппідприємство навряд чи зможе розвиватися. Та от біда: взяти ці кошти малим та середнім сільгосптоваровиробникам практично ніде. Якщо великі підприємства є бажаними клієнтами банків, то малими вони цікавляться значно менше. Причин тому багато, але головна полягає в тому, що кредит малому виробнику банкові обходиться дорожче, ніж великому, а мороки з ним більше: і застави у нього ліквідної немає, і страховки, та й невигідно відряджати працівника в поля, щоб він оглянув господарство, коли сума кредиту за банківськими мірками є замалою… От і опиняються наші годувальники в скрутному становищі, часто-густо не маючи коштів, навіть на те, щоб зібрати вирощений важкою працею врожай. То де ж вихід?
А вихід є – і не треба його шукати надто далеко. В Україні, як і в багатьох країнах світу, природними фінансовими партнерами сільгосптоваровиробників є кредитні фінансові установи. В різних країнах вони називаються по-різному. В Угорщині, наприклад, ощадними кооперативами, в Польщі – кооперативними касами, в Німеччині – кооперативними банками, в Голландії – рабобанками, а у нас – кредитними спілками. До речі, так вони називалися і в ХІХ сторіччі, коли на наших теренах кредитна кооперація була дуже поширеною і на Заході, і на Сході. Так вони називаються і тепер, відколи в 90-х роках минулого століття незалежна Україна почала відроджувати традиції кредитної кооперації під гаслом «Свій до свого по своє!».
І до речі, кредитний рух за ці роки невпинно зростав і ставав на ноги, нарощуючи необхідну інфраструктуру, створюючи асоціації обласного і загальнодержавного рівня, а також елементи саморегуляції системи. Все це значно зміцнило кредитну кооперацію в цілому і дозволяє багатьом кредитним спілкам ефективно кредитувати малих та середніх сільгосптоваровиробників.
Для того, щоб вони могли робити це ще ефективніше і справді стали опорою для українських фермерів, особистих селянських господарств та малих виробників, Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «АгроІнвест» має намір надати широку технічну допомогу двом найбільшим на сьогодні в Україні асоціаціям кредитних спілок загальнодержавного рівня – Національній асоціації кредитних спілок України (НАКСУ) та Всеукраїнській асоціації кредитних спілок (ВАКС), а також об’єднанню кредитних спілок «Програма захисту вкладів» (ПЗВ).
Цими днями Проект «АгроІнвест» підписав Меморандуми про взаєморозуміння та співпрацю з НАКСУ та ВАКС і ПЗВ. Виступаючи на церемонії підписання, керівник Проекту Крейг Белл наголосив: «Наша мета полягає в тому, щоб допомогти кредитним спілкам – учасницям цих організацій запровадити у себе кращі практики кредитування малих та середніх сільгосптоваровиробників, глибше розуміти особливості цих позичальників, створити та вміло використовувати спеціальні кредитні продукти. Очікується, що завдяки цим зусиллям значно зростуть як кількість, так і обсяги кредитів малим сільгоспвиробникам, а новітні технології кредитування сприятимуть зміцненню якості кредитного портфеля, вчасному поверненню кредитів і – на цій основі – подальшому використанню кредитних коштів для кредитування фермерів та інших малих сільгосптоваровиробників».
Автор: Михайло ВЕРНИГОРА, Національний прес-клуб «Українська перспектива»
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|