«Золотий вересень» чи прихід репресій та голодоморів? Активісти обласної організації Української народної партії піддали сумніву твердження пропаганди радянських часів щодо визвольного характеру походу Червоної Армії на землі Східної Галичини у вересні 1939 року.
На їх глибоке переконання, замість визволення від гніту панської Польщі, цей похід приніс ще більший гніт сталінського режиму, який ознаменувався в Україні масовими репресіями проти духовенства, представників інтелігенції та заможних селян, а також насильницькою колективізацією та голодомором 1947 року.
«17 вересня 1939 року, – висловив своє ставлення до подій «Золотого вересня» голова управи обласної структури УНП Дмитро Чуйко, - на нашу землю прийшли більшовицькі окупанти. З самого початку першої окупації Західної України, що тривала 21 місяць, радянський режим усіляко намагався заволодіти «серцями й думками» усього населення. Більшовики оголосили, що прийшли як прапороносці високих гуманістичних принципів, виправдовуючи таким чином спільне із нацистською Німеччиною розчленування Польщі. Найбільш поширеним і водночас страшним різновидом широкомасштабних репресій була депортація. Тисячі уявних «ворогів народу» без усякого попередження, суду чи навіть формального звинувачення арештовували, заганяли у вагони для худоби та вивозили до Сибіру й Казахстану для невільницької праці у страхітливих умовах. Багато депортованих гинули, часом й цілими родинами. На прикінцевому етапі, навесні 1941 року, режим вже депортовував людей без розбору. Пізніше арешти та масові розстріли тих, хто ототожнювався з українським націоналізмом, стали повсякденним явищем».
Відтак, активісти партії влаштували 17 вересня – в день відзначення 72-ї річниці початку «визвольного» походу Червоної Армії на західноукраїнські землі – символічну інсталяцію на Вічевому майдані Івано-Франківська у вигляді кола з колючого кола, в якому аркушами синього та обрізками жовтого поперу виклали синє небо та жовте колосся – символ України та українства, які волею історії опинились у за парканом колючого дроту. До слова: інсталяцію було виконано у накреслених крейдою контурах України.
«Ми зробили цю інсталяцію для того, – говорить заступник голови Івано-Франківської міської організації УНП Ярослав Свелеба, – щоб люди не забували злочини більшовизму. Адже в тюрмах, концтаборах, на засланнях та від страшних голодоморів загинули мільйони наших людей».
Як повідомив керівник прес-служби ІФОО УНП Михайло Савлюк, йдеться про цілу серію громадсько-просвітницьких акцій приурочених різного роду знаковим для українців історичним датам. Першою такою акцію стало театралізоване дійство до 70-ї річниці Акту відновлення Української Держави, що відбулася 30 червня.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|