Через 30 років після дебюту PC в корпорації IBM впевнені, що персональним комп’ютерам вже слід вирушати “на пенсію”, слідом за радіолампи й друкарською машинкою.
“Сьогодні стає очевидно, що інновації найактивніше процвітають не на пристроях, але на соціальних просторах між ними”, - заявив Марк Дін з IBM.
Водночас в Microsoft вважають за краще говорити про епоху “ПК плюс”.
30 років тому в корпорації IBM був створений перший персональний комп’ютер, що працював під управлінням операційної системи Microsoft. Сьогодні погляди IBM і Microsoft на майбутнє ПК кардинально розходяться.
Марк Дін, ветеран IBM, - один з групи інженерів, розробив першу IBM PC, комп’ютер, який був офіційно представлений 12 серпня 1981.
На переконання Діна, сьогодні ПК “відходять у минуле - як радіолампи, друкарські машинки, грамплатівки, електронно-променеві трубки і лампочки розжарювання”.
IBM, нагадаємо, що продала свій підрозділ персональних комп’ютерів китайській компанії Lenovo ще в 2005 році.
“Особисто я вже відмовився від ПК. Зараз мій основний комп’ютер - це планшетник. Коли ми проектували перший ПК, я не думав, що стану свідком початку “вимирання” персональних комп’ютерів. Звичайно, ПК як і раніше широко використовуються, але вони вже більше не на передньому плані обчислювальної техніки”, - наголосив Дін.
Воднчоас, віце-президент Microsoft з корпоративних зв’язків Френк Шоу вважає за краще говорити про епоху ‘ПК плюс’.
“Плюсом” до ПК, як вважають в Microsoft, є пошукова система Bing, сервіси Windows Live, Windows-смартфони, Office 365, Xbox, Skype і т. д.
“Наше програмне забезпечення дає життя комп’ютерам з Windows, Windows-телефонам і підключеним до Xbox розважальним системам, а також цілому арсеналу різноманітних пристроїв з вбудованими процесорами, від банкоматів і бензоколонок до сучасних автоматів з продажу прохолодних напоїв”, - розповів Шоу.
Шоу нагадує, що ще до першого IBM PC з’явилися Apple II, Commodore PET та інші домашні комп’ютери, але стверджує, що саме партнерство IBM і Microsoft стало “визначальним фактором для нашої індустрії, що дозволив здійснити мрію про появу ПК на кожному робочому столі і в кожному домі”.
Роль продукції Microsoft у повсякденному житті користувачів ПК з часом може ослабнути у зв’язку зі зростаючим застосуванням iPhone, Android-фонів і iPad. Однак, на думку Діна, ПК як “центру обчислень” витісняється не просто пристроєм нового типу.
“Незважаючи на масовий ажіотаж навколо смартфонів і планшетів, не вони витісняють ПК як центр обчислень, а нові ідеї щодо тієї ролі, яку самі обчислення грають у прогресі, - наголосив Дін.
За його словами, саме сьогодні стає очевидно, що інновації найактивніше процвітають не на пристроях, але на соціальних просторах між ними, в яких зустрічаються і взаємодіють одне з одним люди та ідеї.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|