Вступна кампанія-2011 повністю дезавуювала конституційний принцип рівного доступу до вищої освіти. Псевдореформи, розпочаті в 2010 році, поставили нинішніх українських абітурієнтів в абсолютно нерівні умови. Таку думку висловив професор, директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.
Як зазначив І.Лікарчук, відбулося протиставлення тих, хто проходив зовнішнє оцінювання, і тих, хто його не проходив. Останніх виявилося майже 32% - кожен третій абітурієнт. Таким чином, одні пройшли досить складну і відповідальну процедуру зовнішнього тестування, а інші відбулися “легким переляком”, здаючи вступні іспити.
Друге протиставлення стосувалося тих, у кого була можливість (фінансова, територіальна, комунікаційна) навчатися на підготовчих курсах при вищих навчальних закладах і отримати за це 20 додаткових бонусних балів, і тих, хто зазначених вище можливостей не мав. Такі можливості, особливо фінансові, як підкреслив експерт, могла продемонструвати не кожна українська сім’я.
Третє протиставлення відбулося між випускниками загальноосвітніх шкіл, які зуміли отримати золоті або срібні медалі, і тими, хто блискучі металеві кружечки схопити не зміг. Для перших цей факт мав особливе значення, адже, незважаючи на рівень знань медаліста, наявність медалі також дало можливість отримати певні пільги під час вступу. Тому, напевно, не даремно кількість медалістів в 2011 році, порівняно з 2009р., збільшилася майже на 3% в цілому по країні (в Чернівецькій області такий приріст становив 8,2%, у Тернопільській - 4,3%, а в Севастополі медаль отримав кожен дев’ятий випускник).
Як зазначив І. Лікарчук, ще одна особливість цьогорічної вступної кампанії - її організатори продемонстрували, що вони можуть безкарно ігнорувати вимоги Президента України, який у своєму Посланні до Верховної Ради України (березень 2011 року) зажадав “визначити результати стандартизованого тестування єдиним критерієм прийому на навчання до ВНЗ”.
На переконання експерта, замість цього вступна кампанія стала своєрідним “вінегретом”, в якому були змішані абсолютно несумісні компоненти: результати тестування і вступних іспитів, безграмотно обчислюють “середній бал атестата” та результати творчих іспитів, пільги для соціально незахищених категорій людей і бонусні бали для тих, хто “вчився” на підготовчих курсах, “електронний вступ” і особливі умови для переможців олімпіад, Малої академії наук і багато іншого.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|