“Вікнам” вдалося поспілкувалися з організатором “круглого столу” Михайлом Малковим, координатором Програми Європейської комісії із запобігання, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи (PPRD East).
— Пане Михайле, чому Ви завітали саме у Калуш? Адже екологічних регіонів в Україні — вистачає.
— По-перше, проблема є транскордонною. Якщо ситуація буде розвиватися за негативним сценарієм, Україну очікують не тільки колосальні екологічні, фінансові і, борони Боже, людські втрати, але і серйозні політичні проблеми. По-друге, рівень проблеми є реально високим для того, щоб Калуш обрали для пілотного проекту для відпрацювання моделі взаємодії різних українських та міжнародних організацій. Ця модель, за умови її реалізації, може надалі екстраполюватися на інші регіони. По-третє, у Калуші була Місія ЄС-ООН, яку запросила Україна як держава за встановленою процедурою. Місія надала свої технічні та інституційні рекомендації. Представники ЄС та ООН хотіли побачити, що зробила Україна.
— Якими зараз, на Вашу думку, мають бути дії місцевої влади? Чи були учасники “круглого столу” безпосередньо на місцях екологічної розрухи?
— Не був тільки Ханс Райн, оскільки прилетів пізніше. Інші — були всюди. Міська влада, мабуть, має використовувати думки учасників “круглого столу” як вагомий аргумент при відстоюванні інтересів Калуша і калушан. Безумовно, ми надіємося на співпрацю з містом. Полігон гексахлорбензолу залишив на всіх гнітюче враження. З ним будемо розбиратися негайно.
— Що саме вразило?
— Перше — абсолютне недотримання норм безпеки: немає навіть вказівників, що тут зберігається. Друге — цілковите недотримання норм зберігання біг-бегів з отрутою, які лежать навалом фактично у потічку. Це сприяє збільшенню концентрації гексахлорбензолу у грунтових і поверхневих водах і збільшенню ареалу забруднення. Третє — повне ігнорування міжнародних та українських стандартів щодо поводження з високотоксичними відходами.
— Чи є частка провини за ситуацію на міській владі Калуша?
— Провини міста немає жодної. Місто не допустили до процесів. 100% провини лягає на Міністерство екології та природних ресурсів і місцеве МНС. Особливо — за відсутність попереджувальної індикації та огорожі.
— Минулого року Ви приїжджали у Калуш як керівник представництва компанії “Tissen Krupp” в Україні. Були наміри про співпрацю з Калушем. Чи нині домовленості діють? Йшлося про те, що проект щодо ліквідації надзвичайної ситуації на території міста та навколишніх сіл компанія розробить безкоштовно.
— Я і зараз представляю згадану компанію. Усі домовленості залишаються у силі. Крім того, я є координатором PPRD. Просто за рік ситуація різко погіршилася: на папері пройшли роботи зі стабілізації кар’єру; відбулося жахливе вивезення гексахлорбензолу. Проблема вийшла на новий рівень.
— Для кого розроблені рекомендації “круглого столу”, який відбувся у Калуші? Куди вони будуть спрямовані? Чи прислухаються до них?
— Думаю, що прислухаються. Рекомендації будуть спрямовані, зокрема, в Адіміністрацію Президента, Кабінет Міністрів. Головне — не інформація, а метод її подачі. Участь і відповідна синхронна реакція з боку ЄС, ООН і Молдови та Румунії, надіюся, змусять реагувати адекватно. Більше того, можливі іміджеві втрати України від розвитку надзвичайної ситуації за негативним сценарієм будуть колосальними.
Користуючись нагодою, висловлюю вдячність колективу газети “Вікна” та сайту www.vikna.if.ua за пряму інтернет-трансляцію нашого “круглого столу”. Це безцінний матеріал для нас, організаторів.
Автор: Юрій ТИМОЩУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|