Більшість людей вважають злість однозначно поганим явищем, без якого життя стало б добрішим та кращим. Але, згідно все зростаючому числу досліджень, злість також буває й корисна, допомагаючи мислити більш творчо й бачити взаємозв’язки явищ, які вислизають від людей у нормальному емоційному стані.
Про користь злості свідчать результати, отримані нідерландськими дослідниками, та опубліковані ними на сторінках The Journal of Experіmental Socіal Psychology. Учені виявили, що люди, які відчували злість, виявляли більшу нестандартність у мисленні.
Випробувані спочатку проходили підготовку, під час якої експериментатори намагалися викликати у них або злість, або смуток, або нейтральний емоційний стан. Потім вони повинні були брати участь в обговоренні (мозковому штурмі) способів збереження й поліпшення умов навколишнього середовища. Оцінювалася як кількість ідей, так і їхня оригінальність (чим меншій кількості людей спало на думку подібне, тим краще).
Виявилося, що “злі” випробувані давали більше ідей, які були більш “творчими”, ніж смутні та нейтрально настроєні люди. Їхні пропозиції показали більшу гнучкість і широту мислення, здатність провести несподіваний зв’язок між різними категоріями. У цілому, як вважають дослідники, вони бачили більш загальну картину дійсності. Але так було лише на початку експерименту, згодом сили їх виснажувалися й у сумі “рахунок” між групами вирівнювався.
Інша серія досліджень, виконана вченими з університету Денвера (США), показала, що злість допомагає в проведенні переговорів. Але лише таких, що попередньо передбачають певний конфлікт, який потрібно вирішити.
Також недавно в журналі Psychologіcal Scіence з’явилася стаття, у якій автори виявили, що більш схильні до злості люди є більш успішними лідерами. Але знову з уточнюючою умовою: колектив при цьому повинен складатися з людей емоційно “стійких” до конфліктних ситуацій.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|