За 20 років Незалежності прикарпатські спортсмени перемагали, незважаючи на погані умови тренувань і недостатнє фінансування.
Чотири медалі
Першу олімпійську нагороду на Прикарпаття після 1991 року привіз боксер. Ще зовсім юний підопічний тренера Івана Данилишина 20-річний коломиянин Андрій Федчук на Олімпіаді-2000 у Сіднеї виборов бронзу. Тоді, до слова, українські боксери зібрали аж п’ять медалей.
Через чотири роки зі срібною нагородою повернувся з Афін надвірнянський дзюдоїст Роман Гонтюк. Йому тоді теж було лише 20. Тільки у фіналі вихованець Євгена Боднарука поступився греку Іліасу Іліадісу.
За чотири роки Гонтюк виборов уже другу свою олімпійську медаль. Кілька днів вся Україна чекала звістки про першу нагороду нашої збірної на Олімпіаді в Пекіні. І нею стала бронза прикарпатця. Ця нагорода виявилася фартовою – потім в українців почалася справжня «злива». Виступ нашої збірної на тій Олімпіаді став найкращим за всі роки Незалежності: сім золотих, п’ять срібних і 15 бронзових медалей!
У тому ж Пекіні «вистрілив» і Василь Федоришин, який нині є беззаперечним лідером збірної України з вільної боротьби. Тоді він виборов срібло.
Не Олімпіадами єдиними
За олімпійськими успіхами часто залишаються в тіні справді унікальні досягнення представників тих видів, яких ще не включили до олімпійської програми. Так, Коломия вже багато років є одним із центрів українського пауерліфтингу. Тут тренують та виховують нових спортсменів авторка більше 100 рекордів, заслужений майстер спорту Інна Оробець та її чоловік майстер спорту міжнародного класу Василь Оробець.
Зусиллями заслуженого тренера Олега Солов’я та його дружини, заслуженого майстра спорту Катерини Соловей, Івано-Франківськ став потужним осередком таеквондо ІТФ та кікбоксингу.
На жаль, на футбольній карті України вже немає калуського жіночого клубу «Нафтохімік», який був чемпіоном України з футболу. Видатного результату досягнув НФК «Ураган», який цього року переміг у чемпіонаті України з футзалу. Івано-франківська «Говерла» виборола бронзу баскетбольної Суперліги. Зазначмо, що лише ці здобутки примусили владу Прикарпаття зробити конкретні кроки щодо будівництва в обласному центрі нового спорткомплексу.
Нові пріоритети
А от спортивна інфраструктура Прикарпаття за останні 20 років, м’яко кажучи, не покращилася. Яскравим, а скоріше сумним, прикладом є Івано-Франківськ. Мало того, що тут не збудували жодної спеціалізованої спортивної споруди за бюджетні гроші, місто ще й не дорахувалося кількох із них. Чи варто вчергове нагадувати, що маємо рекордний спортивний довгобуд – стадіон «Рух», який будується чверть століття? Не один рік знадобиться й на відновлення повноцінної роботи спорткомплексу «Олімп», який у приватних руках ледь не перетворився в руїну.
Тільки стіни залишилися від величезного спортзалу по вулиці Національної Гвардії. А зі спорткомплексу «Авангард», де виховувалися майстри спорту СРСР і проходили Кубки УРСР з боксу, спортсменів виселили ще на початку дев’яностих. Повернули «Просвіті», яка нині організовує тут рок-концерти й виставки-ярмарки дешевого одягу.
Колись при ДОСААФах функціонували авто- і мотосекції, в районі Набережної був картодром, на Вовчинецьких горах відбувалися унікальні мотокросові змагання. Нині про державну підтримку цих видовищних видів спорту немає й мови.
Дякувати Богу, зберігся комплекс Коледжу фізвиховання. Разом з багатьма спортзалами, басейном тут є манеж, який став домівкою для «Урагану» та «Говерли».
…Ринкова економіка на Прикарпатті розставила досить дивні пріоритети. У той час, як у світі інвестори будують льодові арени, басейни та спорткомплекси, в нас з арифметичною прогресією збільшується кількість кафе-барів, пивних майданчиків, інтернет-клубів, в які перепрофілювалися зали гральних автоматів. Натомість, спортивні клуби та секції туляться по підвалах чи орендують шкільні спортзали.
За таких реалій тренери-ентузіасти, їхні вихованці-чемпіони та прості любителі спорту є справжніми героями. Це очевидно, якщо порівняти умови роботи спортсменів в Україні та за кордоном. Дуже сподіваємося, що наступні 20 років наштовхнуть нас на менш песимістичні думки. А поки що, з наступаючим святом вас, спортсмени незалежної України!
Автор: Микола ВОЛКОВ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|