Київський міжнародний турнір, присвячений видатним борцям і тренерам України, - один з найпрестижніших турнірів у Європі. Цього року на київському килимі змагалися найтитулованіші борці з двадцяти країн.
На жаль, через травму змагання змушений був пропустити лідер української збірної львів’янин Андрій Стадник. Проте золото у категорії до 66 кілограмів все одно поїхало до Львова - його виборов бронзовий призер Чемпіонату Європи серед юніорів, член спортивного клубу «Лідер-Львів» 20-річний Андрій Квятковський.
Тепер тренерській раді доведеться вирішувати, хто зі спортсменів поїде на Чемпіонат світу у вересні, адже на ньому спортсмени боротимуться не лише за медалі, а й за олімпійські ліцензії.
«Перемога на Київському турнірі для мене - одне з найбільших спортивних досягнень. Донедавна я виступав серед юніорів. Тепер готуватимусь до Чемпіонату світу», – каже Андрій Квятковський. Гасло «у змаганнях головне не перемога, а участь» - не для нього. Каже, якщо уже тренуватися, то заради медалі: «Кожен спортсмен мріє бачити себе на п’єдесталі. Причому бажано, аби цей п’єдестал був олімпійським».
Тренер борця Ігор Дух переконаний (свого часу тренував олімпійську чемпіонку Ірину Мерлені, Василя Федоришина, Володимира Сиротина)- у хлопця великі перспективи. «На Київському турнірі Андрію довелося боротися з суперниками різного рівня. Те, як він проводив поєдинки, показало - він має шанси здобути медаль на Чемпіонаті світу, – каже Ігор Дух. – Я тренував багатьох борців, і можу сказати, що талановиті спортсмени не щодня народжуються. На жаль, багато людей закінчують спортивне училище і покидають спорт. Переможці змагань ще отримують державні стипендії, але це 400-500 гривень, тоді як одне трико коштує 600 гривень. Тому когось запрошують тренуватись і інші клуби, дівчата часто їдуть за кордон, як-от Марійка Стадник. Це нормально, бо спортсмен хоче розвиватись, рухатись далі. З іншого боку, мені як тренеру боляче, бо ти виховуєш спортсмена з нуля, а потім хтось пожинає плоди твоєї праці. Те, що з 2007 року у Львові почав працювати клуб вільної боротьби «Лідер-Львів», дозволяє спортсменам розвиватись далі тут, у Львові».
Наразі у клубі «Лідер-Львів» є тридцять членів. Серед них лише одна жінка – чемпіонка Європи Мар’яна Квятковська, сестра Андрія. Спортсмени — члени клубу отримують зарплату, преміальні за змагання, тому можуть повністю присвятити себе тренуванням. Двічі на рік вони їздять на тренувальні збори у Дагестан, мають можливість спарингувати з найсильнішими борцями.
«Дагестанська школа вільної боротьби визнана найсильнішою у світі. Маємо налагоджену співпрацю з головним тренером Дагестану Саїдом-пашею, який приймає наших спортсменів. Гадаю, саме завдяки цьому ми і показуємо такі результати», – каже президент клубу «Лідер-Львів», голова спостережної ради «Львівського холодокомбінату» Юрій Копитко, який свого часу також займався вільною боротьбою і навіть виступав за один з чеських клубів. Але коли постав вибір - йти вчитись чи робити спортивну кар’єру, обрав перший варіант. Тоді вважав, що у боротьбі таких перспектив, як у боксі чи футболі, немає. «У Росії вільна боротьба входить до четвірки найпопулярніших видів спорту. Зокрема через те, що нею свого часу займався Володимир Путін. На жаль, в Україні таких прикладів немає. Хоча не погоджуюсь, що це не видовищний вид спорту - є турніри, які збирають повні зали. Спортсмени можуть заробляти на участі у комерційних турнірах, де досить значний призовий фонд, – каже Юрій Копитко. – Хотілося б залучати більше людей, які допомагали б спортсменам. Адже самотужки вони не зможуть їздити на змагання чи тренувальні збори. Зрештою, краще, аби юнаки вивільняли свою енергію у спортзалах, а не десь на вулиці. Спорт дисциплінує, загартовує характер, вчить жити у колективі».
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|