Упродовж місяця пенсіонер з Івано-Франківська безрезультатно витратив понад 10 тисяч гривень на “чудодійні” пігулки, повіривши рекламі про миттєве зцілення аденоми простати.
Усе почалося з реклами, яку 85-річний Іван Васильович почув по радіо. Бадьорий голос диктора запрошував його та інших радіослухачів, які страждають від хвороб, пов’язаних із станом простати, звертатися за номером телефону в Києві, щоб отримати кваліфіковану пораду лікаря і моментальне зцілення від недуги.
“Ще років двадцять тому мені діагностували аденому простати, - розповідав репортерові “ГК” франківський пенсіонер. - Лікар медсанчастини, куди я звернувся, обстежив мене, прописав пігулки, і вони мені помагали весь той час, полегшували сечовипускання. Але в рекламі йшлося про можливість повністю вилікуватися, і я вирішив спробувати”.
Іван Васильович подзвонив за вказаним номером, трубку на тому боці дроту взяв якийсь чоловік, назвався лікарем Іваненком Сергієм Сергійовичем. Вислухавши діагноз, який назвав йому хворий, телефонний лікар записав його адресу і пообіцяв прислати з кур’єром ліки, які неодмінно допоможуть. В середині липня кур’єрська доставка принесла першу порцію препаратів. Заплатити за них довелося дві з половиною тисячі гривень. Потім упродовж місяця кур’єр приходив ще двічі. У переліку доставлених товарів з’явилися нові чудодійні препарати, загальна сума оплати зросла до майже 11 тисяч гривень. Від четвертої доставки пенсіонер просто відмовився.
“Ніякого моментального покращення не відбулося, - нарікав Іван Васильович. - Хвороба у мене як була, так і залишилася. Я показував виписані мені препарати лікарям, які ставили мені діагноз, вони кажуть, що це не зашкодить здоров’ю, але чи допоможе - не сказали”.
Як вдалося з’ясувати, деякі з прописаних лікарем по телефону препаратів, які продали франківському пенсіонерові (зокрема VITA PRIME, TETRA BORON, L-ARGININE), значаться у Державному реєстрі МОЗ України як дієтичні добавки до раціону харчування. Вони пройшли державну санітарно-епідеміологічну експертизу. Їх продаж дозволений через аптечну мережу та спеціальні відділи магазинів, але вони не є лікарськими засобами, а лише рекомендовані до застосування в якості харчового продукту для корекції раціону харчування.
“На даний час медикаментів, які дають стовідсотковий ефект при лікуванні аденоми простати, не існує взагалі, - пояснив репортерові “ГК” завідувач відділення урології івано-франківської Центральної міської клінічної лікарні Володимир Котурбаш. - Ще років 20 тому був зареєстрований американський препарат, який зменшував об’єм простати, його активно застосовували, зокрема і в нас. Але потім ми побачили, що багатьох пацієнтів врешті-решт доводиться все-таки оперувати. Решта препаратів не направлені на зменшення об’єму простати, а лише для покращення якості життя, тобто для того, щоб хворий краще мочився”.
Володимир Котурбаш застеріг від бездумного використання ліків, які прописуються без належного огляду пацієнта. За його словами, для того, щоб застосовувати той чи інший препарат, потрібно пройти повне і ґрунтовне обстеження.
“Будь-яке призначення медикаментів по телефону мусить викликати у пацієнтів сумніви і недовіру, - наголосив завідувач урологічним відділенням ЦМКЛ Володимир Котурбаш. - Лікування може призначити лікар, який хворого оглянув, провів цілий комплекс обстежень, зокрема, оцінив стан нирок , провів загальний аналіз сечі, оглянув хворого через пряму кишку, чи нема схильності до злоякісного росту. І лише після того лікар вибирає і призначає метод лікування. Найперша порада всім таким пацієнтам - звертайтеся до уролога за місцем проживання. Якщо стан здоров’я не дозволяє оперувати, то хворому завжди допоможуть хоча б із якістю життя. І за значно менші гроші”.
Як стверджують фахівці-урологи, на сьогодні “золотим стандартом” у лікуванні аденоми простати є оперативне втручання за допомогою ендоскопів, яке практикують і в Центральній міській клінічній лікарні, і в обласній клінічній лікарні. Витрати на операцію відчутно відрізняються від захмарних сум, які доводилося платити франківському пенсіонеру за “чудодійні” пігулки.
Автор: Богдан СКАВРОН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|