Черговий трагічний ювілей на Прикарпатті. Саме на серпень припадає 70-та річниця пам’яті закатованої польської інтелігенції. У 1941 році тут, у Чорному Лісі, фашисти розстріляли 7 сотень чоловік. Більшість з них — поляки. Хоча були й українці, а також вірмени і навіть німці.
Їхні прізвища стали відомі лише нещодавно — завдяки архівам Служби Безпеки України. Тож на загальних могилах з явилися імена похованих. Лише тепер місце поховань у лісі стало справжнім кладовищем.
Про масові захоронення тут стало відомо лише наприкінці 80-х. Десятиліття тому встановили і освятили перший пам’ятник. До того часу на 9-ти ямах, в кожній з яких — від 30 до 50 чоловік, були лише невеликі хрести. Серед жертв фашистів — вчителі та лікарі, а також студентська молодь. Це мешканці Станиславова та прилеглих сіл. 7 серпня тут загинув і батько Єжи Гіцкевича — Адам.
Свідок жахливих подій ті часи пам’ятає дуже добре. Каже, що й без війни було нелегко. Адже після спустошливої повені та неврожаю прикарпатці потерпали від голоду.
Разом із цим чоловіком на відкриття та освячення пам’ятника загиблим від рук нацистів завітали сотні його співвітчизників. Неподалік могил їхніх родичів відчинила свої двері новозбудована міжконфесійна церква-каплиця Святих Петра і Павла. Одразу за нею — вчетверо масштабніше за кількістю жертв місце поховань євреїв.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).