Людина за своїми психологічними якостями є істотою, яка прагне до об’єднання задля захисту своїх інтересів. У демократичній державі одним із головних конституційних прав громадян є право на об’єднання, тобто можливість створювати різні організації, входити до них і виходити з них. Майже у всіх країнах громадяни можуть об’єднуватися в політичні партії, в спортивні, культурні та інші громадські організації.
Роль громадських організацій для формування демократії та громадянського суспільства надзвичайно важлива. Про це свідчить європейський досвід. У Європі громадські організації активно впливають на державні рішення, контролюють діяльність держави. Україна, проголосивши євроінтеграцію головним напрямом своєї зовнішньої політики, мусить перейняти європейські стандарти, зокрема й щодо діяльності громадських організацій. Саме через громадські організації широкі верстви населення залучаються до активної державотворчої праці, захищаючи свої інтереси. Це, зокрема, сприятиме розвиткові України, формуванню демократії.
В Україні діє велика кількість громадських організацій, проте більшість із них відіграють у суспільстві незначну, малопомітну роль. Дослідник Л.Шевченко вказує на причини такого стану: відсутність кредиту довіри та об’єднавчої ідеї, пасивна позиція громадян.
Варто назвати й ще одну причину — брак належного фінансування. За даними українських ЗМІ, в Україні найактивнішими є громадські організації, які фінансуються з Європи.
У травні цього року в Партії регіонів приступили до розробки законопроекту, покликаного забезпечити контроль за фінансуванням громадських організацій в Україні. Про це пише «Комерсант-Україна».
Голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов в інтерв’ю луганській телекомпанії заявив, що чужоземні інвестори надали кошти на підготовку людей для здійснення революції в Україні.
Можливо, нинішня влада просто бере приклад з наших сусідів. У Росії діє закон «Про некомерційні організації» з 1996 року. Згідно з цим законом здійснюються обмеження фінансування організацій з іноземних держав. У Білорусі також діє закон, відповідно до якого громадські організації підлягають закриттю, якщо їх фінансують з-за кордону.
Чому влада замість того, щоб сприяти розвиткові громадських організацій і водночас розвиткові громадянського суспільства і демократії, сприяє обмеженню їх належного становлення в Україні? Чи справді громадські організації є загрозою для неї?
Ці питання надзвичайно гострі і потребують вирішення. Відомо тільки те, що за допомогою громадських організацій, які, наприклад, борються з поширенням СНіДу в Україні, здійснюється інформування українських громадян, ознайомлення їх з проблемами, які існують у суспільстві, і шляхами їх подолання. Чи можна ризикувати життям українців для того, щоб задовольнити свої політичні амбіції? Тим більше, що громадські організації не є політичними…
Проте навіть якби вони були політичними, то це не повинно бути загрозою для демократичної влади. Адже інакодумство необхідне державі. Повага до інакодумства, до вільного висловлення своїх думок є основою демократії, до якої так прагне Українська держава.
Автор: Катерина ВОЛОШИН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|