Спекотні дні, яких літньої пори чимало, можуть загрожувати здоров’ю людини. Виявляється, в холодну пору року з нашого організму випаровується до 2,5 літрів води на добу. А у спеку та при фізичних навантаженнях більше 4-ох.
При втраті одного літра води в організмі, людина починає відчувати спрагу, при втраті 2-х літрів в неї погіршується розумова діяльність, знижується працездатність. А вже при втраті 3-х літрів рідини трапляються порушення свідомості, існує ризик розвитку гострої серцевої недостатності. У людей, схильних до серцево-судинних захворювань, розвивається аритмія, екстрасистолія. Адже разом із втратою рідини втрачаються мікроелементи, поживні речовини, підвищується артеріальний тиск, розвивається інсульт.
У спекотну погоду медики радять тамувати спрагу, приймаючи багато рідини. Прийнятна її норма – 5% від маси тіла людини.
“Найкраще тамують спрагу соки, морси і мінеральні води, – розповідає завідувач терапевтичним відділом центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська, міський позаштатний терапевт Зеновія Василівна Зозуляк. – Адже чиста і прохолодна вода одразу всмоктується організмом і сприяє посиленому потовиділенню. А слабогазовані мінеральні води, які містять домішки вуглекислоти та мінеральних речовин затримують вологу в організмі. При спекотній погоді дуже корисно пити зелений чай. Він містить вітаміни групи Р, які укріплюють судинну сітку. Корисно також в чай або воду додавати скибочку лимону та інші кислі фрукти. Дуже важливо в гарячі літні дні пити соки-фреші, які нормалізують кислотно-лужний баланс організму. Особливо корисними є кисло-молочні продукти: питні кефіри та йогурти. Також потрібно пити натуральний квас, який не містить лимонної кислоти”.
В період спеки бажано обмежити споживання м’яса, адже на його перетравлення затрачається значна кількість енергії організму. Лікарі радять в літні дні перейти на вегетаріанську їжу, бо саме овочі і фрукти суттєво поповнюють баланс рідини в організмі.
“Ми рекомендуємо не носити синтетичний і тісний одяг, адже в ньому кров перегрівається і в спеку людині загрожує тепловий удар. У піковий час спеки, а саме з 12.00 до 16.00 людям похилого віку та тим, хто страждає на серцево-судинні захворювання варто обмежити перебування на сонці”, – каже Зеновія Василівна.
При перших ознаках перегрівання організму – знижується розумова діяльність людини, виникає сильна спрага, загальна слабість в усьому тілі, головні болі та болі в потиличній ділянці, прискорене серцебиття. При таких симптомах потрібно обов’язково звернутися за допомогою до лікаря.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|