Складено рейтинг українських регіонів з безпеки дорожнього руху. У результаті аналіз Weekly.ua показав, що найнебезпечніші для їзди регіони знаходяться в безпосередній близькості до столиці - це Житомирська, Чернігівська та Київська області.
Головним показником, за яким оцінювалися ризики пересування на автомобілі в тому чи іншому регіоні, стало відношення кількості загиблих у ДТП за 2010 рік до загальної кількості офіційно зареєстрованих в області або місті транспортних засобів станом на 1 січня 2011 року.
У результаті з’ясувалося, що найнебезпечніші регіони знаходяться в безпосередній близькості до столиці - це Житомирська, Чернігівська та Київська області. Лідером антирейтингу за кількістю загиблих в ДТП на 100 тисяч автомобілів стала Житомирська область (100,9 осіб).
Високі показники смертності в ДТП в цих областях зумовлені передусім великою кількістю транзитного транспорту, який рухається у бік столиці і з неї, а також близькістю до північного кордону країни.
Як відзначили в Асоціації безпеки дорожнього руху, додатковим фактором ризику в цих регіонах є те, що тутешні дороги проходять через сільську місцевість і не мають огороджень, що часто стає причиною наїздів на перебегающих дорогу пішоходів, особливо в нічний час.
Згідно зі статистикою ДАІ, у Києві відбувається кожне четверте українське ДТП. Проте рівень смертності на столичних дорогах майже найнижчий (25 загиблих на 100 тисяч машин). Дороги тут перевантажені, тому машини в основному рухаються з невеликою швидкістю, і це часто дозволяє уникнути важких наслідків при аваріях.
При цьому Донецька (442 загиблих в минулому році) та Дніпропетровська області - серед лідерів за абсолютною кількістю загиблих і поранених у ДТП, проте в цих областях зареєстровано значно більше транспорту, до того ж дрібні аварії трапляються частіше. У підсумку ці області опинилися внизу рейтингу. Найбільш безпечні дороги за всіма показниками в двох західноукраїнських областях: Волинській та Івано-Франківській.
Паралельно зі складанням рейтингу безпеки дорожнього руху Weekly.ua проаналізував стан самих доріг. Видання оцінювало дорожню обстановку в кожному регіоні за кількістю дорожніх ям, наявності необхідних дорожніх покажчиків і розмітки.
Згідно з підрахунками, загальна площа ям на дорогах становить 11 млн кв. м. найбільш проблемною виявилася Запорізька область (4299100 кв. км). За даними ДАІ, це пояснюється тим, що багато доріг знаходяться на балансі селищ і сіл, а в місцевих бюджетах немає коштів на переукладання асфальту. При цьому Харківська область лідирує в рейтингу протяжності доріг без розмітки (5893,2 км).
Загалом, кожні дві з половиною хвилини на українських дорогах трапляється дорожньо-транспортна пригода. У кожній п’ятій з таких аварій страждає людина, а кожні дві години в ДТП гине один житель або гість країни.
Всього ж, пише видання, за двадцять років на українських дорогах загинули 137 тисяч людей.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|