Україна, під тиском конкуруючих обхідних російських газопроводів, які от-от стануть до ладу, нарешті, розпочала модернізацію власної ГТС.
Без сумнівів, дії української влади мають відповідати зобовязанням України в межах Брюссельської декларації з модернізації ГТС. На жаль, всі 20 років незалежності країна втрачала через те, що, замість гри на випередження, із запізненням реагує на наступальні кроки Росії. Я переконаний, що лише докорінна зміна енергетичної стратегії надасть українській економіці стабільні перспективи зростання. УНП внесла проект постанови Верховної Ради про проведення парламентських слухань щодо енергетичної політики.
Парламент, зібравши фахівців, має сказати своє слово щодо нової енергетичної стратегії. Попередня стратегія, ухвалена 2006 року, – це відтворення радянської енергетичної політики часів УРСР. Україна, яка за своїм енергетичним потенціалом може бути донором, а не реципієнтом, повинна провести докорінну інвентаризацію своїх можливостей і реалізувати їх через відповідні програми. Енергетична стратегія має бути переорієнтована на видобуток та виробництво власних енергетичних ресурсів та енергоносіїв зусиллями національного виробника.
Всі 20 років незалежності українська влада витратила виключно на спроби зменшити ціну російського газу, замість того, щоб радикально переглянути енергетичну стратегію. Діючий уряд також не робить реальних кроків, спрямованих на загальне зменшення обсягів використання, в першу чергу, російського газу. Приміром, у першому кварталі уряд збільшив його закупівлю, – мовляв, восени і взимку “газові” ціни будуть ще вищими. Залежність від російського газу формувалася ще за часів Радянського Союзу, за умов низьких цін. Однак ця безнадійно застаріла політика мала б піти у небуття одночасно зі смертю СРСР.
В Україні є все можливості замістити дорогий російський газ власними енергоресурсами. Приміром, у нас є уран і цирконій – головні складові для виробництва власного ядерного палива, – але ми купуємо це паливо в Росії. В Україні є колосальні поклади кам’яного вугілля, але теплова енергетика сьогодні здебільшого орієнтується на використання дорогого російського газу. Україна потребує модернізації шахт та вугільних підприємств для видобутку та виробництва якісного енергетичного вугілля. Необхідно також технологічно переоснастити ТЕЦ, щоб зменшити викиди забруднюючих речовин при спаленні вугілля тощо.
В той же час, я переконаний, що зменшення залежності від Росії – це тільки вирішення нагальних проблем, в той час, як Україна має дивитися в майбутнє. Експерти стверджують, що в Україні використовується менше 1% альтернативних джерел виробництва енергії при потенціалі – 16 -20%. Приміром, енергетичні стратегії країн ЄС передбачають поступову відмову від традиційних ядерної та теплової енергетики на користь альтернативних та відновлювальних видів енергозабезпечення. Вже сьогодні від 6 до 20% електроенергії в більшості європейських країн виробляється за рахунок альтернативних джерел. В Україні за 20 років незалежності на державному рівні навіть не було спроб використати потенціал сонячної, вітрової, геотермальної, гідроенергетики. Не йдеться також про біоенергетику, спалювання чи переробку відходів для виробництва теплової чи електричної енергії. Якщо країни ЄС стрімко змінюють енергетичну стратегію, то трансформації в Україні відбуваються з такою ж швидкістю, як мокре горить. Одним словом, тупцюємо на місці.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|