Як уже писала «Галичина», понад тиждень не вщухає місцева напруга у селі Козаківці Болехівської міської ради — громада перенасичена розмовами, чутками, здогадками і переказами про «чорних археологів», які, мовляв, розкопали за селом земельну ділянку, бо шукали трофеї часів Другої світової війни.
Зокрема, закопану «спадщину» одного з моторизованих німецьких підрозділів. Напруги додало й те, що невідомі копачі про свої наміри провадити якісь земельні роботи в урочищі «Матагів» не повідомили ні керівництво Козаківської сільської ради, ні Болехівської міської ради. А місцевим жителям, які пробували наблизитися до місця робіт, зі слів депутата Болехівської міськради жителя села Юрія Іваніва, копачі в грубій формі не галицькою говіркою «радили» забиратися геть…
Село Козаківка розкинулося за 20 кілометрів від міста Болехова у мальовничому куточку Бескидів. Далі — через кілька кілометрів — Сколівщина Львівської області. Козаківці пишаються своєю героїчною історією: за волю і незалежність України віддали життя 30 односельців — вояків УПА; навколишні ліси і звори зорані шрамами боїв як з німецькими окупантами, так і з окупантами радянськими; під горою Магурою 1943 року було створено старшинську школу «Олені» групи УПА «Захід»; саме в Козаківці тривалий час жили сестри Головного провідника ОУН Степана Бандери — Володимира й Оксана і т. д.Разом із сільським головою Козаківки (підпорядковане і село Сукіль) Михайлом Іванівим та депутатом Болехівської міської ради Юрієм Іванівим старенькою «волинянкою»-трудівницею долаємо зо два десятки кілометрів гірської дороги, а відтак — ще з кілометр пішки до урочища «Матагів». Гори не люблять поспіху, тож маємо час і на їх літню красу надивитися, і набалакатися досхочу.Зрозуміло, що розмова точиться навколо невідомих копачів та сільських переказів про їх «чорний» промисел. Мої провідники не вірять, що копачі в урочищі «Матагів» нічого не надибали. Бо, по-перше, для чого було в таку глушину запроваджувати екскаватор без результатів попередньої розвідки, а по-друге, навіть за день до нашого приїзду чужинців знову бачили в цьому керунку. Сільський голова каже, що цікавість до урочища «Матагів» та прилеглих територій за останні два-три роки активізувалася — ціни за викопні німецькі трофеї на чорному ринку аж зашкалюють. Зокрема, звичайнісінький німецький шолом можна здати десь за 500 доларів США, а якщо він з номером чи слідом від кулі — то й на тисячу потягне. «У нашому селі живуть добрі і працьовиті люди, але, на жаль, є й кілька гнид, які потурають апетитам «чорних археологів», — розповідає сільський голова Михайло Іванів, пильно вдивляючись у виразні сліди важкого екскаватора на підході до місця розкопок. — Припускаю, що копачів уже давно попередили про наш приїзд».
На місці свіжорозритої звори візуально ми не зауважили жодних слідів від підземних трофеїв і, станом на суботу, можемо однозначно сказати: ми не можемо підтвердити чи заперечити наявність військових трофеїв на місці розкопок, але переконані, що з урочища «Матагів» невідомі копачі ще нічого не вивозили. Тож залишається питань чимало — передусім у сільської громади. Бо люди переживають, що сільські хлопчаки однозначно захочуть розгадати загадку «Матагова». Але чи це безпечно?
За нашою інформацією, керівництво села Козаківки звернулося з офіційним листом і до міського голови Болехова, і до підрозділів МНС та СБУ — невідкладно перевірити інформацію про «чорних» копачів. Бо грибна та ягідна літня пора — не найкращий час для вгамування людської цікавости про можливу знахідку в урочищі «Матагів».
Автор: Ігор ЛАЗОРИШИН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|