Правоохоронці відзначають, що найпоширенішими наркотиками сьогодні є метамфетаміни, виготовлені з ліків, які продаються і за рецептами, і без. Залежні навчились отримувати насолоду і від звичайного сиропу від кашлю чи таблеток від застуди. І поле діяльності для «хіміків», які виготовляють синтетичні наркотики, ще досить велике, адже 50% ліків у нас можна придбати без рецептів.
Це підтверджує і Олександр Муляр, представник центру реабілітації «Нова Надія» у Рівному, який багато спілкується з наркозалежними, працюючи над тим, щоб вони знову повернулися до нормального життя:
— Все більше рівнян, в тому числі, на жаль, і неповнолітніх, вживають прості й дешеві медпрепарати, щоби просто не бути у нормальному стані, адже так званого кайфу ці ліки практично не дають. Це, для прикладу, препарати «Колдфлю», «Колдак». Подібні ліки продаються в аптеках без рецептів. Люди, вживаючи їх постійно, не задумуються над тим, що через це в їхньому організмі відбуваються незворотні зміни. У них, для прикладу, може буди на все життя порушена нормальна координація чи мовлення.
Начальник сектора відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків управління МВС України в Рівненській області Олександр Нагорнюк стверджує, що метамфетамін — найбільш розповсюджений на сьогодні наркотик, бо виготовляється в домашніх умовах:
— Виготовляють метамфетамін, можна сказати, з чого хочеш. Тільки з’являється новий препарат, який ще не встигли внести у список предметно-кількісного обліку і який може давати наркотичний ефект при відповідній обробці, його зразу ж використовують. Особу, яка його виготовляє, затримати набагато важче, адже робить це вона, наприклад, з простого сиропу, який не є забороненим. Причому цей наркотик розповсюджується в малих дозах, іноді це навіть один міліграм, який можна заховати будь-де. Знайти його і вилучити дуже важко, адже він не має специфічного запаху, як інші наркотики.
Начальник Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів у Рівненській області Сергій Лебедь каже, що ліки, з яких виготовляють метамфетаміни, заборонені й підлягають суворому обліку:
— Лікарські засоби, які можуть використовуватись як наркотики і викликати залежність, з 5 січня 2011 постановою Кабміну віднесено до наркотичних засобів, і торгувати ними зможуть тільки ті аптеки, які матимуть на це відповідну ліцензію. Це, наприклад, сироп «Бронхолітин», ліки, що містять ефедрин і псевдоефедрин. Проте чинності ця постанова набуде тільки з жовтня, тому подібні препарати нині перебувають на предметно-кількісному обліку, а це значить, що відпускаються лише за рецептом, причому рецепт фармацевт залишає у себе для звітності.
Проте рецепти навчилися підробляти, і, на жаль, аптеки не завжди повідомляють нас про такі факти. Якщо фармацевт сумнівається, що рецепт справжній, він повинен зателефонувати у лікарню, де його відпускали, і запитати, чи такий-то лікар видавав такого-то числа рецепт на ліки такому-то пацієнту.
Автор: Дарина ГУЗЕНКОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|