Леся… Сьогодні я хочу про неї розповісти коротко не як про мою дружину, а як про художника. Знаю її з минулих літ. Мистецтво, література у неї гармонійно вживались з її роботою - працівником в букіністичному магазині. В одній із розмов я запитав, чи не хотіла би вона поступити на заочний відділ у мистецтвознавчий ВУЗ. Доля продиктувала інші рішення. Тепер вона працює наглядачем-екскурсоводом в майстерні-музеї Теодозії Бриж, незрівнянного, геніального скульптора ХХ-го сторіччя. Тепер Леся Безніско має можливість творчо працювати, реалізовувати свої задуми. Я надіюсь, я знаю, що Леся виросте в непересічного митця, чудового живописця. У неї природне відчуття гармонії у всіх жанрах живопису, навіть в небагатьох, ще зародкових, портретах… Думаю, що вона, Леся Безніско, ще не раз подивує і порадує своїми творами.
Євген БЕЗНІСКО, Заслужений художник України,
Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка
24 червня 2011 р. в Національному заповіднику «Давній Галич» відбулася презентація творчих робіт Лесі Безніско (Львів). В експозиції виставки представлено 50 творчих робіт мисткині, якими всі зацікавлені та гості давнього міста зможуть милуватися впродовж найближчих двох літніх місяців. Роботи представлені чудовими пейзажами та натюрмортами, які передають глядачам тепло та добру енергетику.
На презентації виступили мисткиня Леся Безніско, генеральний директор Національного заповідника Олександр Береговський, заступник генерального директора з наукової роботи Семен Побуцький, лауреат Шевченківської премії (2006) Євген Безніско, директор обласного художнього музею Михайло Дейнега, заступник голови Галицької райдержадміністрації Ірина Чернега.
У вітальному слові до присутніх Леся Безніско склала щиру подяку за зацікавлення до її робіт.
Генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» О.Береговський ствердив, що «…п. Леся Безніско є одним з чудових представників творчої інтелігенції. У неї, як митця є велика перспектива. Вона має добру здатність «відриватися від землі» у творчих пошуках, незважаючи на повсякденні проблеми. Леся Безніско вперто робить свою роботу, популяризує українство. Кожен, хто бачить роботи п. Лесі відчуває їхній високий рівень. Добрі критики скажуть, що її роботи є творами доброго художника…». На думку п. Олександра, спільними зусиллями – дирекції Заповідника, науковців, митців – до 2025 р. в Галичі буде створено великий музейний центр, реставраційні майстерні, добрі фондосховища, потужну картинну галерея. Підстави про це говорити є вже тепер – до Галича впродовж останніх років їдуть представляти свої твори відомі митці з різних регіонів України.
Директор художнього музею Михайло Дейнега, як художник розповів своє враження від робіт і свої думки щодо творчої характеристики їхнього автора. Зокрема, він сказав: «… п. Леся могла б залишатися чудовою і скромною дружиною великого художника, але в ній спрацював Божий дар і вона почала творити. Пані Леся є на своєму місці, як художник. Я захоплений, що жінка відкриває свою душу світу, творить добро. Свої почуття вона відкриває на полотнах і потім ми маємо змогу відчути її внутрішній світ, побачити те, на що ми не часто звертаємо увагу…».
Заступник голови Галицької РДА І.Чернега передала родині Безнісків найкращі вітання від голови райдержадміністрації Г.Івасишина. «…Ці митці показують нам своє мистецтво. Пані Леся чудово реалізує свою Божу іскру, її добре веде доля. Бажаю творчої наснаги, злетів і Божого благословення на довгі роки!…».
Лауреат Шевченківської премії, чоловік п. Лесі – Євген Безніско подякував галичанам за тепле прийняття. «…Галицька земля є для родини Безнісків святою – як земля Софії Київської. Тут дух давнини, тут добрі люди… Я щасливий, що поруч мене є Леся, я дякую за це долі… Вона знайшла себе в цьому житті…».
Хто ж така Леся Безніско – художниця? Мисткиня народилася і виросла у Львові. Навчання, праця. Освіти мистецької не здобула, проте деякий час працювала художником-ткалею у Львівському художньо-виробничому комбінаті. Наділена непересічними здібностями митця, які відкрила зовсім недавно. Людина, котра до зрілого віку ніколи ні живописом, ні іншими мистецькими напрямками в образотворчому мистецтві не займалась - створює від 2001 року сотні пастелей, олійних творів з добротною, чіткою композицією, кольором, тоном. В її творах є всі необхідні мистецькі складові. Це надзвичайно. На даний час Леся Безніско - працівник меморіальної майстерні музею скульптора Теодозії Бриж. Цей музей - філія Львівської національної галереї мистецтв.
Витвори Лесі Безніско експонувались у Львові, Золочеві, Варшаві, Дрогобичі. Надбання з поїздок по Європі (Польша, Чехія, Німеччина) та роботи з поїздок в Єгипет (Шарм-ель-Шейх, Хургаду) та Ізраїль могли би експонуватись окремими серіями-виставками. До цього ряду відноситься і серія творів, виконаних під час поїздки в Чорнобильську зону. Має двох дорослих дочок і чарівних онуків.
Запрошуємо до перегляду виставки - у картинну галерею Заповідника за адресою: м.Галич, вул.Івана Франка, 1.
Автор: Андрій ЧЕМЕРИНСЬКИЙ
Джерело:
Управління культури Івано-Франківської ОДА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|