Україна може почати масовий випуск електронних паспортів та ID-карт, повідомляють представники консорціуму “ЄДАПС”. На прес-конференції в інформаційному агентстві “Наш продукт” вони презентували журналістам прототип закордонного паспорта та пластикову ID-карту. Документи розробили фахівці “ЄДАПС” спільно з Національною академією наук.
— Закордонний паспорт, на який записані біометричні дані, має квадратний значок у нижній частині обкладинки. Це безконтактний носій, на якому зберігаються персональні дані власника, включаючи біометричні, тобто відбитки пальців, — зазначає Андрій Первушин, гендиректор компанії КП ВТІ, яка входить до консорціуму “ЄДАПС”.
У Державному центрі персоналізації документів Міністерства внутрішніх справ налагодили випуск прототипів електронних закордонних паспортів у промислових масштабах. Кожен новий документ проходить персоналізацію лазерним гравіюванням і сходить із конвеєра за 20–25 с. Загальна продуктивність обладнання може цілком задовольнити потребу України під час пікових навантажень. Вона дозволяє оформити 10–15 тис. закордонних паспортів з електронною системою на добу. Зараз виготовляють до 5 тис. документів.
— Не бачу жодних технологічних проблем для того, щоб країна змогла відкрити собі дорогу в безвізовий в’їзд до Європи та ввести електронні паспорти. Виключно політична воля уряду і юридична готовність визначатимуть час, коли ці документи з’являться в Україні, — говорить заступник гендиректора “ЄДАПС” Олександр Драніков. Він підкреслює, що обмін інформацією про відбитки пальців здійснюватимуть із країнами, з якими Україна підпише міжурядові угоди.
Із розвитком поліграфічних технологій з’явилися багато методів фальсифікації внутрішніх паспортів. Наявність фонової графіки, елементів із захисними фарбами вже не гарантують справжності документа.
— Це спонукало консорціум розробити пластикові ID-картки, які в майбутньому можуть замінити внутрішній паспорт громадянина України. Карта має комплексний захист від підробок. Як і звичайний паспорт, вона містить фотографію та ім’я власника, однак у неї вбудований електронний чип із біометричною інформацією. Крім того, документ створений із полікарбонату, змінює структуру поверхні під різними кутами зору, має тактильні елементи для тих, хто недобачає. Виробництво такої карти можливе лише за наявності дуже дорогого обладнання й фахівців, — говорить Людмила Швед, директор департаменту з питань захисту документів “ЄДАПС”. — Карту можна використовувати для підтвердження громадянства, як проїзний документ при перетині кордону з деякими країнами.
— Усі наші технології відпрацьовані на промисловому рівні. Консорціум “ЄДАПС” давно випускає електронний біометричний паспорт офіцера Інтерполу. Ці документи повторюють запропоновані нами рішення для українських паспортів. На виробництвах “ЄДАПС” побували 57 європейських експертів із різних органів, відомств, у тому числі контрольних і силових. Вони засвідчили високу технологічність та інноваційність нашого виробництва, — додає Олександр Драніков. — Усі використані нами технології розробили та впровадили українські вчені й інженери. Прототипи документів передали керівництву країни й Міністерству внутрішніх справ. Як тільки влада ухвалить рішення про запровадження біометричних паспортів, ми зможемо приступити до їх виробництва вже найближчим часом.
Автор: Ірина РИБАКОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|