До органів Пенсійного фонду України в області почастішали звернення роботодавців та застрахованих осіб з типовим питанням: «Що таке свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування?»
Здавалось би, це звичайна ламінована картка, в якій зафіксовані ідентифікаційний номер, прізвище, ім’я та по батькові, дата народження особи. Тим часом саме вона підтверджує право людини на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі виникнення страхового випадку (досягнення пенсійного віку, хвороби, одержання субсидій або інших державних виплат та допомог). Крім того, за допомогою цього свідоцтва кожен з нас має можливість через інформаційні кіоски, встановлені в управліннях Пенсійного фонду України, контролювати кошти, що перераховуються роботодавцем на пенсійне страхування.
Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (пункти 8, 9, 10 статті 17) передбачено наявність такого свідоцтва при прийомі на роботу або укладення відповідного договору з фізичною особою. Страхове свідоцтво видається безкоштовно кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі анкети застрахованої особи після її обов’язкової реєстрації в органах Пенсійного фонду як платника страхових внесків. Якщо ж людина його не має, страхувальник повідомляє про це територіальний орган Пенсійного фонду, подає туди необхідні відомості й документи для реєстрації особи в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, отримує свідоцтво та видає його застрахованій особі.
Страхове свідоцтво отримують в органах Пенсійного фонду України через свого роботодавця (страхувальника). Хто має декілька місць роботи, одержує страхове свідоцтво за місцем основної роботи. Якщо ж ви забезпечуєте себе роботою самостійно (займаєтеся підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в т. ч. є членами творчих спілок, творчими працівниками) чи просто добровільно сплачуєте страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, то свідоцтва отримують в органах Пенсійного фонду України за постійним місцем проживання одночасно з реєстрацією в ньому як платників страхових внесків.
Якщо ж ви не працюєте, але раніше працювали та сплачували внески на обов’язкове державне пенсійне страхування і обов’язкове соціальне страхування, то такі свідоцтва отримаєте в органах Пенсійного фонду України за місцем проживання. Дійсне свідоцтво тільки у разі пред’явлення паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу.
Джерело:
Головне управління пенсійного фонду в Івано-Франківській області
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|