Ґудзики, мушлі, намистинки, камінці, деталі від комп’ютера та навіть комарі і таргани - чого тільки не пхають діти собі у вуха, горло чи ніс. У кабінеті отоларинголога Василя Мельничука в міській дитячій лікарні можна оглянути унікальну колекцію «скарбів», які лікареві довелося витягати з дитячих вушок та дихальних шляхів, рятуючи життя.
Василь Мельничук працює лором вже 21 рік - стільки ж років його колекції, яка умістилася на стенді під назвою «Сторонні тіла». Вичікуючи у черзі на прийом до лікаря, батьки мають час роздивитися багатющий набір всілякого непотребу, який нерідко потрапляє у дитячий організм саме з їхньої вини. Експонат номер один - пластикові кульки від травматичних пістолетів. Їх у колекції Василя Мельничука, мабуть, найбільше. Витягати кульки з вуха чи носа дуже тяжко, каже лор. Батькам він радить не купувати маленьким дітям забавок з багатьма деталями, як-от конструктори чи вироби, які дитина зможе розібрати. Вищезгадані пістолети Василь Мельничук не радить купувати взагалі, адже кульки йому постійно доводиться витягати не лише у дітей, але й у підлітків.
Про те, що у дитини щось застрягло у верхніх дихальних шляхах, батьки нерідко не здогадуються. Приводять дитину на прийом до лора зі скаргами на аденоїди, неможливість дихати, гайморит чи незрозумілу температуру. «Буває, що дитині місяцями лікують запальні процеси у носі, педіатр виписує нафтизін, а потім, вже коли помічають, що щось не так, приводять дитину до лора», - Василь Мельничук нарікає, що батьки спершу звертаються з такими проблемами до педіатрів, а не до спеціаліста. Звернутися до лора батьків, як правило, змушує поява неприємного запаху та гнійних виділень з носа дитини. Отоларингологу ці симптоми відразу підказують, що у дитини в носі є якесь стороннє тіло.
Найбільше сторонніх предметів діти пхають у ніс. «Дитина робить це механічно, переважно під час гри. Маленькі діти просто не звертають на це уваги, а старші, коли щось запхають собі до носа чи вуха, переважно не зізнаються батькам, щоб не сварили», - пояснює лікар. Батьки, якщо будуть уважними, можуть самі здогадатися, що у дитини щось застрягло. Про сторонній предмет у носі свідчить те, що у дитини не дихає один бік носа. На третій-четвертий день починається соплевиділення і гниття. З’являється неприємний запах з одного боку носа. Якщо предмет застрягає у вусі, дитина скаржиться на погіршення слуху, біль у вусі.
Справжнім терором може стати потрапляння у вухо комахи. В колекції Василя Мельничука немало витягнених тарганів, комарів та молі. Комахи залізають до вуха переважно вночі, коли людина спить. «Коли комаха дряпається по барабанній перетинці, здається, що світ валиться і ти сходиш з розуму», - розповідає лікар. Комаха у вусі - це дуже сильна психічна травма, через кілька годин людина втрачає над собою контроль і здатна на неадекватні вчинки. Щоби зменшити страждання, комаху потрібно умертвити, заливши водою, олією чи спиртом. А вже потім треба йти до лора витягувати «мучителя».
Найгірше, коли батьки прагнуть допомогти дитині, намагаючись витягнути те, що застрягло, самотужки з допомогою пальців чи пінцета. Це лише заштовхує сторонній предмет у вусі чи носі ще глибше. «Лори не користуються пінцетами. Для витягання сторонніх тіл є спеціальний набір інструментів з різними гачками», - роз’яснює Василь Мельничук. Лікар категорично застерігає від домашніх спроб витягнення сторонніх предметів: дитина може задихнутися. «Тягнути щось з носа чи вуха дозволяється лише тоді, коли предмет чітко видно і він стирчить назовні».
У колекції скарбів, витягнених з горла, самі риб’ячі кістки. Рибу маленьким дітям слід давати дуже обережно. Кісточка, яка застрягає у горлі, часто ламається, і тоді її знайти надзвичайно важко. Починається запальний процес, набряк, гноїння. Лікарі деколи ламають собі голову, звідки у дитини температура. Розпитуючи батьків, виявляють, що причиною може бути кістка у горлі. Коли застрягає кістка, Василь Мельничук не радить її проштовхувати народним методом - їсти сухий хліб і запивати водою. Кістка може зламатися. Ще гірше намагатися її видалити самостійно, виколупуючи пальцями чи гострими предметами. В такому разі запалена ділянка горла стане ще більшою, і лікареві буде важче видалити кістку.
Автор: Наталка ГОЛОМІДОВА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|