Подорожчання будівельних матеріалів і енергоносіїв, а так само діючі будівельні норми і правила не дозволяють здешевити будівництво і зробити доступними квадратні метри.
За словами першого заступника голови Ради Асоціації “Регіональне будівництво” Дмитра Кутового, на ціну квадратного метра передусім впливають будівельні матеріали і їх вартість. Ця тема найбільш актуальна останнім часом, так як нещодавно сталося різке підвищення цін на базові будматеріали (цегла, цемент, бетон, метал), без яких неможливо взагалі нічого побудувати, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.
У зв’язку з цим, на думку експерта, Антимонопольному комітету необхідно серйозно розбиратися в цьому питанні, тому що таке подорожчання носить реальні ознаки картельної змови.
Також, на думку Кутового, на вартість будівництва впливає не відрегульований повністю порядок передачі інженерних мереж з балансу на баланс. Особливо це стосується “Обленерго” - передача мереж триває іноді роками через відсутність осудного механізму. Забудовники нерідко продовжують оплачувати тарифи “Обленерго” вже тоді, коли фактичними користувачами електроенергії є жителі будинків.
Оскільки це дуже поширена ситуація, а тарифи на електроенергію для населення і організації різні, ось ця дельта плюс час, люди, сили, кошти, які витрачаються на вирішення цих проблем, це усе необхідно закладати в ціну в якості ризиків, оскільки інших джерел для цього просто немає.
Заступник голови Ради Асоціації “Регіональне будівництво” Олександр Конюхов додав, що на собівартість будівництва житла відчутно впливають будівельні норми (ДБН - Державні будівельні норми), які нині діють в Україні.
“Один з сумних прикладів - вимога забезпечити паркомісцем кожну квартиру в новобудовах, що особливо недоречно при будівництві доступного соціального житла. З приводу цієї проблеми Асоціація неодноразово зверталася до Кабінету міністрів, до профільного міністерства, але доки безрезультатно”, - розповів експерт.
Також потребують перегляду існуючі норми відносно примусового забезпечення новобудов єдиними сміттєпроводами, оскільки тягнуть непотрібні витрати і суперечать загальносвітовим тенденціям організації роздільного збору сміття з метою його подальшої переробки і екологічної утилізації.
Норма, яка обмежує мінімальну площу квартир, знижує їх привабливість і збільшує вартість. А норма по освітленості та інсоляції квартир не використовується ніде у світі, тільки у нас. Кожна з цих норм знижує ефективність освоєння будівельного майданчика і збільшує пов’язані з цим витрати. Такі документи гальмують розвиток будівельного комплексу і збільшують вартість квадратного метра.
За словами фахівця, понизити собівартість житла можна шляхом відміни відрахувань на соціально-економічний розвиток населених пунктів, приведення технічних умов у відповідність із законодавством.
Експерти вважають, що певним чином на зниження вартості житла вплине відміна ПДВ і спрощення дозвільних процедур. Але глобальний розвиток українського ринку нерухомості залежить, в першу чергу, від збільшення купівельної спроможності населення і появи доступної іпотеки.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|