Історики пропонують вилучити з обігу десятигривневу купюру. Адже портрет Івана Мазепи, зображений на ній, не відповідає реальному вигляду українського гетьмана.
У середині 90-х — часи запровадження гривні — образ Мазепи спотворювали. Адже ця суперечлива історична постать понад 300 років вважалася символом зради. Ще після Полтавської битви, за наказом російського імператора Петра I, зображення гетьмана свідомо знищували. І тривало це донедавна.
Вдома, каже Петро Арсенич, зберігає чимало матеріалів, котрими не може похизуватися жоден архів. Серед них — альбоми, листівки та інші друковані матеріали з зображеннями історичних персоналій. Це надбання історика стало у нагоді його синові. Художник Володимир Арсенич — знаний портретист. У його творчому доробку є й декілька портретів Івана Мазепи. Щодо зображення на десятигривневій купюрі митець має чимало сумнівів. На грошовому знаку — радше узагальнений образ хвацького молодого козака. Вітчизняним купюрам вже 15 років. Їх оформленням займався відомий художник-графік Василь Лопата. Він і створив суперечливий образ Мазепи. Як виглядав гетьман насправді, стало відомо нещодавно, коли серед портретів відібрали створені за його життя. Тому історики наполягають — на національному грошовому знаку цю легендарну постать варто зобразити як державного діяча та інтелігента.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).