Про українську соборність в Україні говорять багато. На мітингах та партійних зібраннях це одна з найперших тем. А от подискутувати на цю тему у колі думаючих людей, задатись питанням: а що власне таке соборність, які чинники на неї впливають як в історичному контексті, так і в умовах сьогодення, чи є на сьогоднішній день об’єктивні загрози українській соборності і, зрештою, чи потрібна вона нам взагалі, випадає не часто і не всім. Переважно, це прерогатива науковців-політологів та політиків.
Надати таку можливість усім бажаючим мешканцям та гостям Івано-Франківська поставило собі за мету керівництво місцевого Культурно-мистецького центру «Є», яке організувало тематичну дискусію за участю політолога, депутата Івано-Франківської обласної ради Сергія Адамовича.
На думку депутата, не зважаючи на численні об’єктивно існуючі проблеми, як-от: регіонального, політичного, соціально-економічного характеру, реальної загрози втрати Україною соборності на сьогоднішній день не існує.
З даного приводу він навів декілька аргументів. Насамперед, як стверджує пан Адамович, Україна у своїх проблемах не є унікальною. В інших державах також існують досить вагомі регіональні і національні проблеми. Для прикладу можна навести США, які перш, ніж стати найпотужнішою в світі державою, змушені були пройти через кровопролитну війну між Північчю та Півднем, Бельгія, яка от-от розвалиться на дві держави, Іспанію з проблемою басків, Францію з її арабським питанням тощо. Загалом, як стверджує політолог, на сьогодні майже в усіх країнах світу, хіба що крім Японії, де в силу певних історичних та географічних причин 99% населення становлять японці, на сьогоднішній день існують вагомі розбіжності, які могли б за певних причин загрожувати їх соборності.
Другим аргументом є той факт, що регіональні проблеми в Україні: і проблема закарпатських русинів, і питання кримського автономізму, міжрелігійні конфлікти та інші існують в нашій державі з 1991 року. А отже, якщо за 20 років з нашою країною нічого так і не сталося, нам вони не страшні. Крім того, за часи незалежності виросле ціле покоління, яке ототожнює себе з Україною. Ці люди, не залежно від того, де вони проживають, говорять українською та мислять по-українськи.
Головне, – стверджує політолог, – щоб наші урядовці та політики не використовували ці негаразди на роз’єднання нації, як, на жаль, вчиняють сьогодні окремі з них, адже уряди інших держав навпаки намагаються використати національні, регіональні та релігійні розбіжності на користь своїх країн.
Депутат також запропонував кілька шляхів виходу із ситуації, що склала, та нівелювання існуючих розбіжностей. Серед них: посилення впливу органів місцевого самоврядування з одночасним збільшенням їх відповідальності; посилення заходів, спрямованих на вивчення національної пам’яті і заборона при цьому розпалювання національної та іншої ворожнечі; гуманітарна політика в напрямку генерування об’єднавчих чинників – створення нових об’єднавчих символів; розвиток внутрішнього туризму.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|