Багаторазова чемпіонка світу й Європи з боротьби таеквондо й кікбоксингу іванофранківка Катерина Соловей на моє прохання завітала до нашої редакції зі своїм чоловіком Олегом — заслуженим тренером України, головним тренером національної збірної з боротьби таеквондо. Пані Катерина за два дні до нашої зустрічі приїхала з Москви з навчально-тренувальних зборів команд Росії та України, що завершилися товариською зустріччю між українцями та росіянами. Катерина Соловей провела шість поєдинків і лише у фіналі програла. Нині і Олег, і Катерина є тренерами ДЮСШ № 1 ФСТ «Україна».
— Пані Катерино, розкажіть нашим читачам, як ви прилучилися до спорту. Який з його видів найбільше любили і ним займалися? Яким чином відбувся ваш остаточний вибір? Чи, можливо, таеквондо відразу припало вам до душі?..
— Моя мама, Наталія Соколовська, — заслужений артист України з бальних танців. Тато теж займався бальними танцями. В генах це все закладено, і я з чотирьох років займалася народними танцями. Нарешті зрозуміла, що це не моє, і, захопившись войовничими фільмами, захотіла боротися і перемагати. В 14-річному віці подобалося карате, але якось не вийшло. Стала легкоатлеткою, плавчихою без вагомих результатів. Я вчилася в Івано-Франківській загальноосвітній школі № 22 й одного разу побачила оголошення: «Проводиться набір у секцію таеквондо та ейкідо». Почала цікавитися, що це за такі види спорту, і записалася в секцію таеквондо до Олега Ярославовича, тобто майбутнього мого чоловіка.
— Отож вибір було зроблено на користь таеквондо. Пригадайте, будь ласка, свій перший успіх на змаганнях. і наскільки він вплинув на вашу подальшу спортивну долю?
— У фіналі перемогла на першості області дівчину, яка набагато більше займалася таеквондо. І я зрозуміла, що справді щось можу, є перспективною спортсменкою. Та й Олег неодноразово казав, що я дуже талановита. і мені захотілося спробувати свої сили на вищому рівні.
— Ваше перше досягнення і спортивна кар’єра тісно пов’язані з тодішнім першим тренером, а нині вашим чоловіком Олегом Солов’єм. Вибачте за зухвале питання: як ви подружилися?
Олег Соловей: Перші два роки Катя тренувалася, і між нами нічого не було. Ми були молодими і немовби не бачили одне одного. А з часом поїздки на змагання, тренувальні збори нас зблизили і ми почали жити окремо від батьків.
Катерина Соловей: Моя мати і тато були проти цієї «женячки». Через рік нашого спільного життя Олег запропонував мені руку і серце, після чого ми офіційно оформили шлюб.
— А тепер, пані Катерино, дозвольте надати слово вашому чоловікові — Олегові. Від нього хочу дізнатися, як формувався ваш характер як спортсменки, наскільки впливав цей характер на загальний результат. І коли ви нарешті зрозуміли, що Катерина — зірка світового таеквондо? І ще — кікбоксингу.
Олег Соловей: Талант засвітився відразу. і я як тренер ріс разом із нею. 1999 рік — перша її перемога в чемпіонаті України. Провела три важкі поєдинки. 2001-й — чемпіонат світу в італії. Додому приїхала без медалі, хоча з трьох боїв виграла два. Тоді у її ваговій категорії була дуже висока конкуренція. На чемпіонаті Європи 2002 р. у Словаччині Катя стала третьою призеркою. 2003 рік — чемпіонат світу в Греції. Один поєдинок виграла, а другий — програла. і знову без медалі. Не приховую, від цього настав важкий психологічний період у житті і для неї, і для мене. Однак добро все-таки колись настає. У 2004-му багато їздили по закордонах на різні змагання, відвідували тренування провідних фахівців Польщі та італії, вчилися у відомого тренера Вім Боса — майстра з кікбоксингу найвищого, дев’ятого, дана. Нині він секретар Міжнародної федерації з таеквондо. Рік занять — і Катерина в Болгарії вперше перемагає на чемпіонаті Європи. І пішов успіх за успіхом. Не лише на змаганнях з таеквондо, а й з кікбоксингу. Словом, моя дружина є заслуженим майстром спорту з кікбоксингу і майстром спорту міжнародного класу з таеквондо, семиразовою чемпіонкою Європи, чемпіонкою світу, дворазовою переможницею Кубка світу з таеквондо, чемпіонкою світу та Європи і володаркою Кубка світу з кікбоксингу. Крім того, вигравала багато міжнародних турнірів класу «А». Наприклад, «Кубок вікінгів» у Швеції, в якому беруть участь спортсмени з багатьох країн.
— Пані Катерино, хоч Олег для вас близька людина, але все ж це внутрішнє відчуття тренера. А що у вас тоді було на душі? Чи готові були, насамперед психологічно, штурмувати спортивні вершини?
— Я така людина: якщо чогось не захочу, ніхто мене щось інше не примусить зробити. І в спорті, і в житті. Так і з Олегом вийшло. Він мені подобався, і я, як кажуть, його отримала (усміхається). Не сперечаюся, для мене перемога є важливою, проте хочу, щоб люди бачили цю боротьбу. Навіть і програшну. Нехай заодно скажуть: вона на килимі добре працювала, вона молодець, розумниця.
— На яких змаганях для вас було найдорожчим «золото»?
— Це було 2007 року в Канаді на чемпіонаті світу з таеквондо. На такому рівні я неодноразово виступала, і завжди — як не друге, то третє місця. А чемпіонат проходить раз на два роки. І я нарешті перемагаю в фіналі свою затяту суперницю полячку Маржану Павлік, з якою, здається, до цього зустрічалася 15 разів.
— Ви не лише спортсменка найвищого рівня, а ще й тренер. Які перспективи у ваших вихованців?
— Я дуже люблю дітей, бавлюся з ними. І вірю, що дехто з моїх вихованців стане відомим спортсменом.
— Це може зробити і ваш син, Віталій?
— Він справді перспективний. У свої 11 років уже має 20 медалей різного ратунку. Недавно виграв відкритий чемпіонат Італії, який проходив у Венеції. Наразі ми його не напружуємо, буде чемпіоном чи ні. А далі буде видно. Найголовніше — у нього мамин характер (усміхається).
— Які змагання і яких рівнів на вас чекають?
— Нинішнього року — в Києві чемпіонат України з таеквондо. Опісля вперше — чемпіонат Південно-Східної Європи з цього виду спорту в Румунії. Далі — кубок світу в Італії з кікбоксингу, чемпіонат Європи з таеквондо в Словаччині, чемпіонат світу з кікбоксингу в Македонії.
Автор: Богдан БІЛЕЦЬКИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|