З огляду на високу смертність — адже що не рік, то чисельність населення в Україні катастрофічно зменшується, так і з огляду на тенденцію зростання безробіття внаслідок ще однієї урядової реформи — адміністративної, тим, кому сьогодні обіцяють справедливі соціальні виплати на старості літ, залишається тільки уповати на Всевишнього: «Дай Боже дожити і заробити на гожу пенсію!». Щодо останнього — заробітку — важливо, щоб напередодні вашого виходу на пенсію знову не вдарила світова фінансова криза з її руйнівними наслідками.
У вівторок обговорення пенсійного законопроекту відбулося в Івано-Франківську, в якому взяли участь представники і трьох сусідніх областей — Львівської, Закарпатської та Чернівецької. З очікуваними нововведеннями детально знайомили присутніх заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, заступник голови правління ПФ України Валентина Никитенко та директор департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Микола Шамбір.
А перед тим віце-прем’єр-міністр України — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, якому не терпиться ввійти в історію великим реформатором, під час прямої лінії з читачами газети «Урядовий кур’єр» пояснював, що це вимушений крок: «В Україні 14,4 млн. працюючих, а пенсіонерів — 13,7 млн. Тим часом солідарна пенсійна система базується на принципі: всі працюючі утримують цих пенсіонерів.
Як змінити це співвідношення? Тут варіантів небагато. Перший — розвиток економіки, збільшення кількості працюючих людей, які сплачують страхові внески до Пенсійного та інших фондів. Ми можемо додати внаслідок цього 700-800 тисяч платників. Другий — збільшення заробітної плати, яке можливе лише за умови економічного зростання. Якщо вдасться це виконати, одразу збільшаться відрахування. Третій спосіб — просити людей довше працювати».
Виступи столичних чиновників в Івано-Франківську, як і відповіді на запитання учасників наради, зводилися до роз’яснення пенсійних новацій (подаємо фрагментарно).
«Одним із головних принципів нового законопроекту є запровадження другого рівня пенсійної системи, який передбачає такі заходи:
— накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування буде запроваджено в рік, у якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України;
— учасниками цієї системи будуть особи, яким на дату запровадження системи виповнилося не більше 35 років;
— розмір страхового внеску на дату впровадження системи передбачається встановити у розмірі 2% із подальшим його щорічним підвищенням на 1% до досягнення 7%;
— адміністрування страхових внесків накопичувальної системи здійснюватиметься через ПФ України. Через два роки після запровадження сплати страхових внесків до накопичувальної системи її учасники матимуть право обирати недержавні пенсійні фонди, в яких накопичуватимуться їхні пенсійні кошти».
«Базою для нарахування єдиного соціального внеску є підвищення максимальної величини, з якої вже з 1 січня справлятиметься єдиний соціальний внесок — з 15 до 17 прожиткових мінімумів для працездатних осіб».
«Для врегулювання пенсійного забезпечення держслужбовців пропонується:
— обмежити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні це близько 9 000 гривень);
— зменшити з 90 до 80% розмір пенсії від заробітної плати для держслужбовців;
— призначену достроково (за півтора року) пенсію державним службовцям, депутатам, прокурорам, суддям виплачуватимуть лише непрацюючим пенсіонерам;
— на період роботи спеціальні пенсії виплачуватимуть у розмірі трудових пенсій, визначених за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
— призначати «спеціальні» пенсії особам, які мають право на пенсію зі зниженням пенсійного віку (чорнобильці, шахтарі), лише при досягненні загальновстановленого пенсійного віку, а до цього часу в розмірі, визначеному за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
— підвищити з 2013 року пенсійний вік для чоловіків-державних службовців до 62 років. Цей вік буде граничним, інститут продовження перебування на державній службі буде скасовано».
«З метою поліпшення умов пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери (освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної сфери) при виході на пенсію пропонується запровадити одноразову допомогу в розмірі 10 призначених їм пенсій».
«Законопроектом пропонується розпочати 10-річний етап збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років — на шість місяців кожного року. (Бо сьогодні українські жінки після досягнення 55 років живуть довше за всіх в Європі й отримують пенсію протягом 25 років. — Авт.) Як компенсація на період підвищення віку пенсія жінок збільшуватиметься на 2,5% за кожні півроку. За 10 років розмір пенсії може зрости максимально на 25%».
«Для удосконалення порядку призначення, перерахування пенсій пропонується:
— підвищити мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років;
— для новопризначених пенсій підвищити нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років та для чоловіків з 25 до 35 років;
— для призначення пенсії брати розмір середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують рокові звернення за призначенням пенсії, а перерахунок пенсії проводити із середньої заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію;
— проводити перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, тільки після досягнення пенсійного віку;
— проводити призначення пенсій із заробітної плати лише за даними персоніфікованого обліку».
«Тих, хто вже вийшов або вийде на пенсію до набрання чинності закону, реформа практично не торкнеться. За винятком тих, у кого вона становить понад дев’ять тисяч гривень на місяць: їхні пенсії не індексуватимуть».
Після наради столичні гості також поспілкувалися з місцевими журналістами.
Автор: Василь ДОРОШЕНКО
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|