Після новорічних та різдвяних застіль, вечірок, посиденьок з друзями та багатогодинних марафонів перед телевізором важко почуватися здоровим та задоволеним собою. Радість минає, а зайві кілограми залишаються. Як бути?
Штани після свят защіпаються вже не так легко? Зробіть собі експеримент: зважтеся. Середньостатистична українка під час зимових свят набирає від одного до трьох кілограмів. Чоловікам також не завадить зважитись, хоча сильну стать в цей період турбують не так зайві кілограми, як поява печії, біль у правому підребер’ї - так дає про себе знати печінка, важкість у шлунку та інші неприємні наслідки затяжних гулянок. Організм потребує розвантаження. Допомогти йому не складно, але доведеться докласти певних зусиль, щоб повернутися у свою звичну форму.
Дієта та активний спосіб життя здавна вважаються найкращим способом схуднення. Однак якщо ви не збираєтесь худнути радикально, а лише прагнете розвантажити організм і скинути вагу, набрану під час свят, записуватися у спортзал та сідати на довгу й жорстку дієту не обов’язково. Оскільки кілограми ви встигли набрати за якийсь тиждень, то стільки ж часу знадобиться, щоб їх позбутися.
Ходіть на роботу пішки. Навіть 20-хвилинна щоденна прогулянка допомагає розрухати розслаблений за свята організм та спалює зайві калорії. Лижі, ковзани, санчата, гра в сніжки - намагайтесь побільше перебувати на свіжому повітрі.
Поступово зменшуйте об’єм їжі. Найкраще одразу припинити вживання продуктів з вмістом борошна та цукру. Ефект не забариться: відмова від солодкого та мучного дозволяє швидко скинути кілька кілограмів. Варто урізати також об’єм інших калорійних продуктів - просто зробіть порції трохи меншими.
Пийте побільше води. Вона швидко наповнює шлунок і, створюючи відчуття ситості, заміняє прийом їжі. Цим методом добре користуватися ввечері. Намагайтеся не їсти після 19.00 і, головне, не наїдатися перед сном. Шлунок у нічний час не працює, їжа перетравлюється повільно і перетворюється у жирові клітини. Якщо ввечері мучить голод, можна втамувати його фруктами.
Включіть у свій раціон пшоняну кашу. Ця каша - з секретом. Вона дуже повільно перетравлюється і допомагає довше залишатися ситим. А для засвоєння пшоно потребує жиру, тому в кашу кладуть масло. Але якщо обійтися без масла, організм буде змушений віддати на перетравлення каші свої власні жирові запаси. Таким чином, пшоняна каша (без масла) допоможе вивести з організму зайвий жир.
Тепер трохи радикальніше - розвантажувальний день. Варто зробити собі хоча б один. Найсміливіші можуть спробувати прожити цей день лише на воді або зеленому чаї з медом та лимоном. Наважитись на таке не легко, але організм буде вам надзвичайно вдячний за можливість відпочити і позбутися накопичених за свята шлаків, токсинів та жирових відкладень. Інший варіант - яблучний день. Розріжте велике яблуко на 16 частин, полийте соком лимона. Як тільки відчуєте голод, з’їжте дольку яблука. Більше нічого протягом дня їсти не можна. Організм звільниться від шкідливих шлаків і отримає корисні вітаміни та мікроелементи.
Людям з захворюваннями шлунка та кишківника рекомендується розвантажуватися з допомогою картопляного пиття. Воно дуже ефективно позбавляє від шлаків. Півкілограма митої картоплі залийте двома літрами окропу і зваріть до готовності. Розтовчіть картоплю в шкірці просто у виварі на рідке пюре. Пийте пюре протягом дня.
Якщо ви ніколи не робили фізичних вправ вдома або зробили собі на свята перерву, варто почати займатися саме тепер. Повернути собі форму за один день не вдасться, тому зайве навантаження лише зашкодить. Три тренування тривалістю по 15 хвилин - це краще, ніж одне тривалістю 45 хвилин. Якщо раніше ви щодня займалися по півгодини, то тепер достатньо буде по 15 хвилин тричі на тиждень. Те саме стосується й тих, хто починає займатися вперше. Поступово збільшуйте тривалість занять.
Автор: Діана ПЛАЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|