26-27 листопада 2010 року в Конча-Заспі відбулася заключна конференція «Покращення діалогу між місцевою владою, громадськістю та медіа – результати в пілотних містах (м.м. Суми, Черкаси, Донецьк, Чернівці, Херсон та Рівне)» в рамках проекту «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».
Цей проект фінансується спільно Європейським Союзом та Радою Європи і виконується Радою Європи.
Метою конференції була презентація результатів громадського діалогу між місцевою владою, громадськістю та медіа довкола актуальних проблем громад у пілотних містах в рамках роботи за проектом та планування подальшої роботи за межами проекту у форматі «Пошук майбутнього». Конференція зібрала понад 60 учасників – представників міжнародних організацій, органів національної та місцевої влади, громадських організацій, засобів масової інформації, лідерів Центрів соціального партнерства, експертів.
У вступній промові до учасників конференції, керівник сектору «Громадянське суспільство та медіа» Представництва Європейського Союзу в Україні Стефані Хартер зазначила: «Хоча я працюю Києві, мене дуже цікавить регіональна проблематика. Сподіваюся, що отриманий досвід та обмін ним допоможе поліпшити життя людей. Європейський Союз вже думає над тим, щоб розпочати новий проект в цьому напрямку».
Ольга Сєдова, координатор проекту ЄС та Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі» подякувала учасникам конференції за активну участь у реалізації проекту та розповіла про принципи міжсекторальної співпраці (активність, довіру, часовий горизонт, унікальність механізмів).
Сергій Пінчук, представник асоціації Центрів соціального партнерства, Голова правління Рівненського Центру «Соціальне партнерство» презентував посібник «Міжсекторальний діалог «ЗМІ – влада – громадськість»: практичний досвід» за результатами реалізації проекту.
В рамках конференції представники міст-учасників презентували свої результати з подолання проблеми, яку під час першого заходу проекту обрали журналісти:
Рівне – «Якість надання комунальних послуг, їх тарифікація»;
Чернівці – «Недостатній рівень доступу громадян до інформації про дії міської влади щодо прийняття рішень з усіх питань життєдіяльності громади»;
Черкаси – «Громада за чисте місто»;
Херсон – «Архітектурне та естетичне обличчя міста Херсон»;
Донецьк – «Проблема засміченості міста Донецьк»;
Суми – «Збереження зелених зон міста Суми».
Презентуючи результати реалізації проекту в м.Чернівці, учасниця діалогової групи, начальник управління праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради Аліна Круглецька зазначила: «Міжсекторальний діалог між владою, ЗМІ та громадськістю в Чернівцях вдався. Ми досягли високих результатів в рамках реалізації проекту, зокрема, суттєво покращили роботу сайту міської ради, підняли питання необхідності впровадження електронного врядування, налагодили співпрацю між владою, громадськими організаціями та ЗМІ».
«Звичайно, ми і раніше співпрацювали із органами влади, ЗМІ, НГО і мали позитивні результати. Але під час реалізації цього проекту ми вперше поєднали наші зусилля задля вирішення питання відкритості влади. Ми вдячні всім, хто свідомо увійшов до діалогової групи і протягом всього часу реалізації проекту працював у цьому напрямку. Сподіваємось, що наша спільна праця для мешканців м. Чернівці буде тривати», - зазначила член Правління ЧОГО «Центр соціального партнерства», координатор проекту в м. Чернівці Анна Сороковська.
Автор: Галина ЄРЕМІЦА, вільна журналістка, учасниця проекту
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|