Сьогодні Україна відзначає День Свободи. Офіційно свято започаткував Президент Віктор Ющенко у 2005 році – через рік після того, як 22 листопада на центральних майданах українських міст зібралися для захисту своїх виборчих прав тисячі українців. Це був початок Помаранчевої революції. Її результатами стала перемога Віктора Ющенка у третьому турі президентських виборів та поразка Віктора Януковича. Багато хто з учасників тодішніх подій на сьогодні переоцінили своє ставлення до політичних лідерів . Утім, значення Помаранчевої революції для історії України від цього не змінилося.
День Свободи – не тільки річниця Помаранчевої революції, це ще й день тодішньої поразки Віктора Януковича. Перемогу цього року на президентських виборах лідер біло-блакитних називав відновленням справедливості. Утім, свято не скасував, тільки ставлення до цього дня з боку команди Президента Януковича залишається доволі стриманим.
Глава держави не планує роздавати нагороди та брати участь в урочистих заходах до Дня Свободи, повідомила заступник голови адміністрації Президента Ганна Герман.
«Президент привітає і полетить до Брюсселя. За останній час нагороди були дуже девальвовані, дуже багато їх роздавали. А потім, як можна нагороджувати за свободу? Свобода – це щось таке, що мусить бути, і без цього не буде України», ¬ – відзначила заступник глави адміністрації Президента.
Буде Майдан
Значно тепліше сприймають День Свободи пересічні українці, які симпатизують політичним лідерам так званого демократичного табору. Крім того, цей день вважають святковим більшість національно орієнтованих політиків, громадських діячів, науковців та митців. Серед них і народний депутат від НУНС Олесь Доній. Він почав святкувати з друзями ще напередодні у одному з арт-кафе. А сьогодні планує відвідати святкове зібрання у київському Будинку вчителя.
«Виступатимуть Євген Сверстюк, Володимир В’ятрович , будуть співати Ніна Матвієнко, Марія Бурмака, Тарас Чубай. Я також планую виступати і взяти участь у якості слухача», – каже Доній.
Однак це буде ввечері, а вдень Олесь Доній так інші прихильники революції 2004-го відзначатимуть День Свободи на Майдані Незалежності. Там святкові виступи творчих колективів розпочнуться о 9 ранку і триватимуть впродовж цілого дня.
Керівник Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала впевнений, що День Свободи для багатьох залишиться одним із найважливіших державних свят.
«Громадяни зрозуміли, що від них багато чого залежить. Це було першим серйозним кроком, коли люди не сказали, що «моя хата скраю, я нічого не знаю». Крім того, багато людей у світі дізналися про Україну завдяки «Помаранчевій революції», коли всіх цікавило, що ж відбувається в Україні», – каже політолог.
Автор: Дмитро БАРКАР
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|