У четвер Калуська гімназія відсвяткувала своє 20-річчя. Протягом двох годин ювіляри приймали вітання у палаці культури “Юність”, тішили глядачів художніми номерами та цікавими виступами. Далі — святкували у стінах рідного навчального закладу, брали участь у різноманітних інтелектуальних та конкурсних програмах. До кожного етапу святкування гімназисти підійшли творчо та відповідально. Відтак, укотре довели — Калуська гімназія гідна носити звання одного з найкращих навчальних закладів України.
Агордитися справді є чим. Адже 20 років тому, коли рішенням сесії Калуської міської ради першого демократичного скликання 22 серпня 1990 року було вирішено започаткувати у місті гімназію, на базі загальноосвітньої школи №1 був відкритий лише один (п’ятий) клас для дітей, які завершили початкову ланку навчання. У перший рік до цього гімназійного класу вступили 28 школярів. А вже з 1 вересня наступного року гімназія розпочала навчально-виховний процес як окремий заклад.
Наступні 14 років гімназія знаходилася у приміщенні найстарішого дитячого садочка у місті — “Незабудки”. І лише у 2004-му, нарешті, отримала сучасне нове приміщення, добудова якого вартувала близько 13 мільйонів гривень. Цього ж року ТОВ “Карпатнафтохім” подарувало закладу сучасний кабінет хімії та автобус, допомогло обладнати учнівський гардероб, придбало мультимедійний проектор, портативний комп’ютер, офісну техніку. Тож, у комфортних умовах щорічно здобувають освіту понад 400 учнів (цьогоріч — 386. — Авт.).
Сьогодні у гімназії функціонують два комп’ютерні комплекси, кабінети фізики, біології та інформаційних технологій. У шкільній бібліотеці, яка за останніх кілька років суттєво поповнила свій фонд творами світової класики та новинками сучасної української літератури, є доступ до мережі Інтернет.
Загалом, зазначає директор Калуської гімназії Дмитро Бахматюк, особлива увага педагогів гімназії сконцентрована на розвитку творчих здібностей учнів, їхніх знань та практичних умінь.
— У нас уже було 18 випусків, — каже Дмитро Бахматюк. — І приємно, що більшість наших випускників, отримавши якісну середню освіту, продовжують своє навчання у найпрестижніших вищих навчальних закладах України, стажуються за кордоном. У результаті — вони отримують шанс вдало працевлаштуватися. Можу навести чимало прикладів. Одним із найяскравіших, як на мене, є життєвий шлях випускниці нашого закладу 1998 року Лесі Рекунової, яка сьогодні працює помічником Голови Європейського парламенту і відповідає за організацію зустрічей Голови Європарламенту з главами держав. Окрім цього, четверо випускників гімназії стали кандидатами наук, близько 20 — викладачами різних вишів, зокрема, двоє працюють у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”.
Загалом, гімназія гордиться всіма своїми учнями. Та чи не найбільше — переможцями олімпіад та конкурсів різних етапів. Так, за 20-річний період роботи гімназія виховала 448 переможців III (обласного) та 50 переможців IV (державного) етапів учнівських олімпіад із базових дисциплін, а також — одного переможця Міжнародної олімпіади з фізики. Нагадаємо, що ним став випускник 2009 року Іван Лучко, який на сороковій Міжнародній учнівській олімпіаді з фізики у Мексиці отримав “бронзу”. Загалом олімпіада тривала понад тиждень, а участь у ній взяли 317 школярів із 69-ти країн світу. У підсумку переможці із України “завоювали” 3 срібні та 2 бронзові медалі.
Окрім олімпіад, калуські гімназисти активно беруть участь й у найрізноманітніших учнівських конкурсах. І — не безуспішно. Адже на сьогодні навчальний заклад нараховує 70 переможців II (обласного) етапу та 30 переможців ІІІ (державного) конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт по лінії Малої академії наук.
Ще семеро гімназистів — переможці Всеукраїнського конкурсу “Об’єднаймося ж, брати мої”. Цей конкурс проводять із 2002 року та традиційно присвячують Шевкенківським дням. Його основна мета — популяризація творчої спадщини Тараса Шевченка та утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства. Школярі можуть подавати на конкурс різноманітні за жанром літературні твори; дослідження з історії України та її державотворення; твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, розмір і техніка виконання яких — довільні. Найголовніше — що конкурс прирівнюють до державного етапу олімпіад. Тож, учні випускних класів, які стали переможцями у цьому конкурсі, при вступі до вишів користуються відповідними пільгами.
Завдяки власним досягненням троє учнів гімназії (Іван Лучко, Роман Семенович та Олексій Півторак) відзначені стипендією Президента України. А Марія Кокоруз — стипендією ім. Тараса Шевченка.
Серед інших досягнень гімназистів не можна не згадати і випускницю 2009 року Тетяну Дубину, завдяки перемозі якої у конкурсі “Samsung назустріч знанням 2008” навчальний заклад отримав комп’ютерний комплекс.
А загалом про високий рівень знань гімназистів свідчать і щорічні результати зовнішнього незалежного оцінювання. Серед усіх міст України випускники гімназії у 2008 році посіли третє місце, у 2009-му — перше, а у 2010-му — друге місце. При цьому, десятеро випускників отримали максимальні результати — 200 балів, двоє із них — із двох предметів.
— Усі ці досягнення учнів гімназії забезпечила наполеглива творча діяльність їхніх учителів, які працюють за своїми творчими проектами, авторськими програмами і власними методичними розробками, — переконаний Дмитро Бахматюк. — Ці напрацювання публікуються у всеукраїнських педагогічних виданнях. За роки діяльності закладу кілька наших педагогів отримали державні нагороди “Заслужений вчитель України”. Серед них — Ліна Стефанюк, Галина Романко та Олександр Безушко. Ще троє учителів (Тамара Тисяк, Ольга Дороніна і Віталій Півторак) були фіналістами Всеукраїнського конкурсу “Вчитель року”.
Водночас, найбільшим досягненням цього року стала перемога вчителя історії Ярослава Бахматюка на VІ Всеукраїнському конкурсі “Вчитель-новатор”. Цей педагог став першим від України півфіналістом VІІ Європейського Інноваційного Освітнього Форуму у Берліні та вперше представив Україну на VІ Світовому Освітньому Форумі у місті Кейптауні (ПАР).
Автор: Тетяна ЧОЛІЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|