Була нещодавно свідком такої ситуації в міській раді: молода жінка шукаа відділ, до якого їй слід звернутися за консультацією з приводу програми молодіжного кредитування. Сам факт видався дивовижним – виявляється, наші громадяни ще сподіваються на допомогу з боку держави в придбанні житла. І це попри факт, що самі чиновники називають програми доступного житла примарними. Ситуацію дива швидко спростувала та сама жінка, роздратовано покидаючи кабінет зі словами, що в нашій державі усе безпросвітно.
Загалом Україна взяла курс на поступовий перехід вiд безоплатного надання житла громадянам до надання державної пiдтримки у вирiшеннi житлової проблеми, в тому числi за рахунок власних коштiв. В той же час складається враження, що, наприклад, програма молодіжного кредитування працює за тією ж старою схемою, що й надання безкоштовного житла. Перша її умова – особа повинна перебувати в черзі для отримання житла. І це перше, об що одразу ж спіткнулася жінка – в її родині на одну особу припадає більше, ніж 6 кв. м, що завадить стати в чергу. Схоже, на цьому й закінчується спроба перевірити програму в дії.
З реакції чиновниці одразу й не зрозумієш, чи в неї не вистачає сміливості захищати насправді примарні програми, чи просто заздалегідь готова така відповідь на будь-яке запитання щодо отримання житла. З її слів ситуація виглядає так: усі ці програми не підкріплені фінансовими вливаннями, а тому їй навіть не хочеться вдаватися в деталі. Їй би дати раду з тими людьми, хто понад десять років стоять у черзі і приходить з надією почути, що щось змінилося.
Однією з відвідувачок була літня жінка, яка стоїть у черзі на житло вже двадцять років. З порога запитує, що доброго їй можуть сказати. Чиновниця тільки розводить руками і скрушно хитає головою. Здається, це вже традиційна поведінка держслужбовців – переконливо продемонструвати розпач від того, що нічим не можуть допомогти.
– Я вже дійшла до Вишиванюка, розповіла йому про свою ситуацію. Вже не знаю, до кого іти. Скільки ж це триватиме? Дають квартири тим, кому вони не потрібні, військовим, які собі куплять ще кілька, а я вже вмирати скоро буду, а квартири не дочекалася, – не витримує жінка.
Мені при цьому згадалося, що й справді, знаю подружжя військових, які фіктивно розлучилися для того, щоб чоловік міг отримати ще одну квартиру. Таки правда, зловживають своїми привілеями певні категорії громадян.
Досить інертна чиновниця здається перед горем жінки і ділиться тим новим, що може запропонувати. Це інформація про квартири в будинку на вул. Маковея, який бере учась у програмі будівництва доступного житла. Квартири в цьому будинку продають за вартістю 70% їх вартості, 30 % сплачує держава. Як, мабуть, читач здогадався, перед тим чиновниця прокоментувала цей варіант із придбанням житла теж досить скептично. Це великі гроші, і якщо вже людина збере 70% вартості квартири, каже вона, то постарається докласти й решту 30% сам, ніж очікуватиме від держави.
А от що робити тим, хто не здатен придбати житло і кому згідно із законодавством передбачене його безкоштовне надання. У Коломиї в черзі на житло 180 позачерговиків, 527 першочерговиків і 1529 осіб у загальній черзі. Є серед них ті, хто свого часу надто поклався на державу, коли була можливість придбати житло в кооперативі чи збудувати хату. Є колишні військовослужбовці, які повернулися в Україну після 1991 р. і яким згідно із законодавством передбачено було квартири – от досі і чекають.
А є категорія осіб, яким у першу чергу слід було б забезпечити місцем проживання, – сироти. Про умови, в яких живуть окремі з них, добре знають у міських органах влади, і навіть у бюджеті на цей рік заклали кошти на придбання житла одній такі коломиянці, Але бюджет не було виконано настільки, щоб довести цю справу до кінця.
Очевидно, слід щось змінювати в законодавстві, адже в Україні досі діють «Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР», які були затверджені Постановою Ради Міністрів Української РСР ще 11 грудня 1984 р.
Цей документ-старожил визначає порядок надання житла в будинках «державного і громадського житлового фонду». Так, більшість житлового сектору приватизовано й зменшує можливості забезпечення квартирами, навіть сирот. Колись можна було сподіватися на соціальне житло, тепер його майже не існує. Але ж певний відсоток новозбудованих квартир передають у власність органів місцевого самоврядування, тож вони не настільки безпомічні, щоб тільки розводити руками.
Автор: Віта БОЙЧУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|